APU Sistem Toplamak Mantıklı Mı?

Bütçe
3.5

OzzyOnFire

Decapat
3.5 K'ya kadar bütçem var. Arttırıp (bu beni zorlar) ekran kartlı bir şey veya laptop mu almalıyım? Yoksa 3-4K'ya LoL'de orta ayarlarda sabit 144 FPS alıncak bir şeyler toplanır mı? İleri dönük bir sistem lazım ekran kartı eklemesi yapacağım ve 3.5K sadece kasa için. Şimdiden teşekkürler

3.5 K'ya kadar bütçem var. Arttırıp (bu beni zorlar) ekran kartlı bir şey veya laptop mu almalıyım? Yoksa 3-4K'ya LoL'de orta ayarlarda sabit 144 FPS alıncak bir şeyler toplanır mı? İleri dönük bir sistem lazım ekran kartı eklemesi yapacağım ve 3.5k sadece kasa için. Şimdiden teşekkürler.

Biraz daha bekle 3.5'e zor.

Ne beklediğine bağlı. Sadece Espor oyunları için kullanacaksan APU yeter de artar da.

Ne beklediğine bağlı. Sadece Espor oyunları için kullanacaksan APU yeter de artar da.

Sadece LoL oynayacağım ekran kartı alana kadar dediğim gibi 144 FPS orta-düşükte yeterli bana.

Biraz daha bekle 3.5'e zor.

Ne kadar bütçe lazım ortalama?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lol-csgo-valorant-gta5 gibi oyunlar için Vega 11 yeter. Günlük kullanım için zaten ekran kartına gerek yok. Oyun anlamında çok beklentiniz yoksa bence ekran kartına hiç gerek yok. APU mantıklı.

Son düzenleme:
Lol-csgo-valorant-gta5 gibi oyunlar için Vega 11 yeter. Günlük kullanım için zaten ekran kartına gerek yok. Oyun anlamında çok beklentiniz yoksa bence ekran kartına hiç gerek yok. APU mantıklı.

@Akif in yazdığının aynısını yazmışsınız.
maalesef bilgisayarlarla ilgili çok bilgim yok nasıl bir apu toplamalıyım önerilerinizi bekliyorum
bütçemi biraz daha aşsam bu sisteme ne ekleyebilirm hediye 144 hz monitör geldi bunu iyi bir şekilde kullanmak istiyorum

maalesef bilgisayarlarla ilgili çok bilgim yok nasıl bir apu toplamalıyım önerilerinizi bekliyorum
Şuan en mantıklı apu işlemci 4300GE
B450M bir anakart
8+8 gb ram
256 gb ssd size yeter.
Belki ilerde ekran kartı takarsınız diye 500w psu alabilirsiniz ama 350W yeter. (PSU çok pahalı birşey değil 500W alın bence)
Beğeninize göre bir kasa.

Kendim toplayamam derseniz RAM'i 16 GB yaparak üstteki sistemi alabilirsiniz. 400 TL pahalıya gelir. Video izleyerek vesaire toplayabilirim derseniz aşağıdaki sistem 3670 TL'ye geliyor. SSD'yi düşürürseniz veya daha ucuza bir kasa bulabilirseniz bütçenizi aşmaz.
2 tane RAM alınacak.

Arkadaşlarl uzun süredir forum kullanmıyorum sanırım küçük harfle yazdığım için 1 saat susturuldum . Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Kasa almasam ne gibi sorunlarla karşılaşırım onun yerine 4x4 rami 8x8 yapsam
Kendim toplayamam derseniz RAM'i 16 GB yaparak üstteki sistemi alabilirsiniz. 400 TL pahalıya gelir. Video izleyerek vesaire toplayabilirim derseniz aşağıdaki sistem 3670 TL'ye geliyor. SSD'yi düşürürseniz veya daha ucuza bir kasa bulabilirseniz bütçenizi aşmaz.
2 tane RAM alınacak.
Kullandığınız RAM apu bir sistem için yeterli mi acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı