Rehber APU sistemde 2 GB'tan fazla VRAM kullanma

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 99
  • Görüntüleme 17B
Voltajı dusurmussunuz. Ortada nasıl oluyor fan üst daha mı iyidir.

Ön tarafta orta veya üst olması yeterli. Ancak önerim öndeki fanla arkadakinin yerini değiştirmen yönünde.

İyi akşamlar hocam, laptop Ryzen 7 2700u Vega 10 kullanıcısıyım.
8 GB CL16 2400 MHz RAM'im vardı, 2 GB sistem 1 GB dahili ekran kartı derken yok olup gidiyordu. CL14 8 GB takviye ettim, şu an ufak bir performans artışım var. BIOS ayalarında otomatik ayarlar açık, adanmış bellek 1 GB gösteriyor, 128, 256 ve 512 MB seçenekleri var. Daha üstü yok. Sizce 512'ye veya daha düşüğe çekmem performansı arttırır mı?

Sizin performans artışı VRAM kaynaklı değil aslında. Adanmış belleği azaltmanın performans arttıracağını sanmıyorum. Rehberdeki gibi otomatik bir ayar varsa denenebilir. Yoksa maksimum bellekte kalması daha mantıklı. Tabi APU için.

Teşekkür ederim

Merhabalar benim sorum su bende 3200G kullaniyorum bazen takilmalar driver cokmesi oyunlarda cokme oldugu zaman oyun acik ama goruntu penceresi bos kalıyor sizde de aynimi.

Hocam kolay gelsin de ben dediklerinizi yaptım Auto'ya falan çektim, GTA V'e girdim ve ayarlara girdiğimde çok inanılmaz bir durum keşfettim VRAM 8 GB yazıyordu bu normal mi?

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-31_122502.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 142
Belleğin bir kısmını adamıyor GPU'ya. İhtiyaç oldukça kullanıyor. 8 GB'a kadar kullanabilirse kullanır yani. Tabi bu mümkansız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…