Rehber APU sistemde 2 GB'tan fazla VRAM kullanma

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 99
  • Görüntüleme 17B
@Akif hocam bir arkadaşıma 2x4GB RAM'li 2200G'li bir bir PC aldık. Bu PC'ye bu ayarı yapmak mantıklı mı? Düşük VRAM isteyen oyunlarda RAM miktarı artar mı?

Diğer türlü yapmıyordu hocam. Zaten yapsa buna gerek olmazdı.

Hocam 3200G zaten 4 GB veriyi işleyecek kadar güçlü değil. Olsa bile 8 GB RAM'in var. Daha fazlası başka şekilde performans düşürür.

Hocam APU sistem toplamayı düşünüyorum. İstedigim APU Ryzen 5 3400G yazdıklarınızı okudum ama pek anlayamadım daha basit bir şekilde yazabilir misiniz?

Hocam en basit haliyle resimli şekilde anlattım. Bahsettiğim adımları uygulaman yeterli.

Hocam en basit haliyle resimli şekilde anlattım. Bahsettiğim adımları uygulaman yeterli.

Hocam daha almadım şu anda APU sistem alıp almama kararıni almaya çalışıyorum.

Ryzen 5 3400G kaç GB VRAM destekler hocam.
RAM'den kaç GB versem işleyebilir?

Anakarta göre değişir. Bu ayarlar uygulanabilirse 3400G ihtiyacı olduğu kadar bellek kullanabilir. Önemli olan bellek değil 3400G performansı senin için yeterliyse o zaman almalısın.

Anakarta göre değişir. Bu ayarlar uygulanabilirse 3400G ihtiyacı olduğu kadar bellek kullanabilir. Önemli olan bellek değil 3400G performansı senin için yeterliyse o zaman almalısın.

Hocam ben mesela 16 GB DDR4 RAM ile GTA 5 1080p normal ayarlarda 50FPS oynayabilir miyim?
Ryzen 5 3400g de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…