APU sistemde GTA5 VRAM 8GB oldu

Destroying

Hectopat
Öncelikle merhaba. Bugün çok değişik bir durum keşfettim APU sistemde 2 GB'tan fazla VRAM kullanma diye bir konuda yapılan ayarları yaptıktan sonra kimse de olmayan bir durum gözlemledim. Ayarlara girdiğimde VRAM'ın 8 GB'ta çıktığını gördüm. 3200G kullanıyorum bu normal mi?

GTA5 2021-01-31 12-23-53.png

Son düzenleme:
Oyundaki gösterime ek olarak MSI Afterburner'i de açmanızda fayda var oradan daha güvenilir bilgisayar değerleri görebiliriz. Bu sadece oyunun algısı. Durumunuza gelirsek, sanıyorum ki pcnizde en az 16 GB RAM takılı ve siz de bir şekilde 8'ini oyuna vermişsiniz. Eğer fpsnizde bir düşme yoksa oynayın korkacak ya da şaşıracak bir şey yok gibi geldi bana.

Oyundaki gösterime ek olarak MSI Afterburner'i de açmanızda fayda var oradan daha güvenilir bilgisayar değerleri görebiliriz. Bu sadece oyunun algısı. Durumunuza gelirsek, sanıyorum ki pcnizde en az 16 GB RAM takılı ve siz de bir şekilde 8'ini oyuna vermişsiniz. Eğer fpsnizde bir düşme yoksa oynayın korkacak ya da şaşıracak bir şey yok gibi geldi bana.

MSI Afterburner'i açtım ancak FPS düşük gözüküyor ama akıcılık çok güzel bende buna şaşırıyorum. Düzeltme yapayım, yüksek ayarlarda VRAM yetmesine rağmen kasıyor ama en düşük ayarlarda biraz akıcılık var ve haritalar kaybolma sorunu var yani sonuç aynı gibi

Yüksek ayarda ortalama FPS:10
Düşük ayarda ortalama FPS:50

Son düzenleme:
Dahili işlemci ile 50 fps harika, ben bile o kadar alamıyorum dahili 1050ti ile. Kullanın işte daha ne. Demek ki ram vermek bazen çok daha hesaplı olabiliyor.

Geri
Yukarı