APU Sistemde Harici Ekran Kartı Kullanma Saçmalığı

Taskiny

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım desktopta A8 7600 işlemci, r7 340 2GB ve 16 GB RAM var. Bildiğim kadarı ile bu işlemci APU yani işlemci ve ekran kartı beraber. Disk takarken slotta ekran kartı takılı olduğunu gördüm onunda üstünde r7 340 yazıyor. Açıkçası saçma geldi, zaten CPU GPU birleşik ise ekran kartının orada işi ne ? Anakartta A68BM-A kartta DVI çıkışı yok VGA ve HDMI var. Konuya hakim biri varsa bu ekran kartını çıkartıp kenara koysam mı, yerine başka ne uyar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın PCI Express yuvalarında harici bir ekran kartı takılı mı? Değilse zaten o APU'nun içinde R7 görüntü birimi mevcut ve sistem onu görüyor olabilir. Eğer ekran kartı takılıysa APU ile Dual Graphics yapılabilir, ikisi de R7 serisi sonuçta.

Merhaba APU daki ekran kartı ile R340 aynı gpu yongası kullanıyor saat çalışma frekanslarıda aynı 720-730 mhz. Alper arkadaşımın söylediği gibi dual grafik sanırım crosfire anladım. APU ve harici katları dual olarak kullanılıyormu bilmiyorum. eğer kullanılmıyorsa harici ekran kartını kullanmanı tavsiye ederim işlemci üzerindeki yükü azaltmış olursun daha az ısınır saygılar.

Anakartın PCI Express yuvalarında harici bir ekran kartı takılı mı? Değilse zaten o APU' nun içinde R7 görüntü birimi mevcut ve sistem onu görüyor olabilir. Eğer ekran kartı takılıysa APU ile Dual Graphics yapılabilir, ikisi de R7 serisi sonuçta.

Evet harici ekran kartı da takılı, ilginç olan fazladan kart olması içinde, öyle satmıyorlar zira yada ne sattıklarını bilmiyorlar. Garip gelen DVI çıkışı olmayan anakarta APU takıp, harici ekran kartıda takmaları oldu.

Neyse ben de Dual Graphics yaptım, bir tanesini R7 200 olarak değiştirdi ve aktif oldu ama açıkçası bir fark hissetmedim. Gta 5 ile denedim sadece ram miktarını 2048 değil 4096 gösterdi. Sanırım daha farklı uygulamalar da arada ki fark hissedilir derece de artacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı