APU sistemde SSD almak vs RAM'leri çift kanal yapmak

patito

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun,Türkiye
APU sistemde öncelikle SSD almak mı daha mantıklı olur yoksa çift kanal RAM mi? Ryzen 3 3200G işlemci ve Vega 8 ekran kartım var. RAM ise G.Skill Ripjaws 8 GB 3200 MHz. HDD olarak da Seagate 500 GB 7200 RPM HDD kullanıyorum. 350 TL bütçem var ve 240 GB SSD veya RAM'leri çift kanal yapmak arasında kaldım. Sizce hangisi daha mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri çift kanal yapmak çok daha mantıklı. 500 GB HDD idare edecektir. SSD, Windows'u ve işlemleri hızlandırır. Derdinizin bu değil, oyun performansı olduğunu düşünüyorum APU sistem tarafında.

Mesela benim de APU sistemim var, tek kanal ile CS:GO'da maksimum 130 FPS görürken daha bugün çift kanal RAM'e güncelledim. Şu an gördüğüm FPS 190.

APU sistemde öncelikle SSD almak mı daha mantıklı olur yoksa çift kanal RAM mi? Ryzen 3 3200G işlemci ve Vega 8 ekran kartım var. RAM ise G.Skill Ripjaws 8 GB 3200 MHz. HDD olarak da Seagate 500 GB 7200 RPM HDD kullanıyorum. 350 TL bütçem var ve 240 GB SSD veya RAM'leri çift kanal yapmak arasında kaldım. Sizce hangisi daha mantıklı?

RAM'leri çift kanal yap bence ama aynı RAM olması gerekiyor.

RAM'leri çift kanal yapmak.

İkisi de lazım. Bende ikisi de var ve ikisinin de eksikliğini bilirim. Öncelikle SSD almazsan sistemde genel bir yavaşlık olacak. RAM almazsan da oyundaki FPS'in biraz daha düşük olacak. Burada kararı sen vermelisin. Eğer oyun performansım yeterli dersen SSD al. Ama FPS'im daha çok artsın diyorsan da RAM al.

Geri
Yukarı