Çözüldü APU sisteme ekran kartı taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Carput3r

Centipat
Daha fazla  
Ben yakın zamanda yeni bir ekran kartı aldım (RX 6750 XT) bunu APU sistemime takmak istiyorum, 2400G işlemci AB350 Gaming3 anakart kullanıyorum. İlerleyen aylarda 5700X ile sistemi tamamlayacağım. Şu an problemim bu kartı sisteme taktığım zaman ne onboard GPU'dan ne de harici GPU'dan görüntü alamıyorum. Güç kaynağından kaynakladığını düşünmüyorum Thermaltake Litepower RGB 650W kullanıyorum 2x8 güç bağlantısı mevcut. Sanırım BIOS üzerinden değişiklik yapmam gerekiyor ama ne yapmalıyım bilemedim.

Çözüm
Evet kabloları düzgün taktığıma eminim birkaç defa denedim.

Peki ben bunu ekran kartını takmadan önce mi yapacağım.

İkisini de denedim ikisinde de görüntü yok.

Evet. Önce iGPU ile görüntü alarak BIOS'a ulaşın. Graphics Adapter ayarı var ise PEG olarak ayarlayın. Integrated Graphics ayarını ise disabled yapın. Eğer chipset sekmesinde yoksa Advanced kısmından Integrated Graphics Configuration kısmını bulun. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarı kapat. Ekran kartını takıp yeniden başlatmayı dene. Windows otomatik olarak sürücüyü kuracaktır. Daha sonra sürücüyü güncelleyebilirsiniz.
BIOS üzerinden dahili ekran kartımızı devre dışı bırakmamız gerekiyor. Chipset sekmesinden Integrated Graphics ile ilgili ayarları disabled yapmayı deneyin. Ayrıca kabloyu doğru yere bağladığınızdan emin olun. Yanlış bilmiyorsam BIOS'a girmek için anakart ekranı geldiğinde Del tuşuna art arda basmanız gerek.

Ben yakın zamanda yeni bir ekran kartı aldım (RX 6750 XT) bunu APU sistemime takmak istiyorum, 2400G işlemci AB350 Gaming3 anakart kullanıyorum. İlerleyen aylarda 5700X ile sistemi tamamlayacağım. Şu an problemim bu kartı sisteme taktığım zaman ne onboard GPU'dan ne de harici GPU'dan görüntü alamıyorum. Güç kaynağından kaynakladığını düşünmüyorum Thermaltake Litepower RGB 650W kullanıyorum 2x8 güç bağlantısı mevcut. Sanırım BIOS üzerinden değişiklik yapmam gerekiyor ama ne yapmalıyım bilemedim.

Hocam görüntü kablosunu anakarta takmadınız değil mi?

Kablolar düzgün takıldı değil mi? Herhangi bir sorun olmadığına eminsiniz.

BIOS üzerinden dahili ekran kartımızı devre dışı bırakmamız gerekiyor. Chipset sekmesinden ıntegrated Graphics ile ilgili ayarları disabled yapmayı deneyin. Ayrıca kabloyu doğru yere bağladığınızdan emin olun. Yanlış bilmiyorsam BIOS'a girmek için anakart ekranı geldiğinde del tuşuna art arda basmanız gerek.

Hocam görüntü kablosunu anakarta takmadınız değil mi?

Evet. Önce iGPU ile görüntü alarak BIOS'a ulaşın. Graphics Adapter ayarı var ise PEG olarak ayarlayın. Integrated Graphics ayarını ise disabled yapın. Eğer chipset sekmesinde yoksa Advanced kısmından Integrated Graphics Configuration kısmını bulun. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarı kapat. Ekran kartını takıp yeniden başlatmayı dene. Windows otomatik olarak sürücüyü kuracaktır. Daha sonra sürücüyü güncelleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Evet. Önce iGPU ile görüntü alarak BIOS'a ulaşın. Graphics adapter ayarı var ise peg olarak ayarlayın. Integrated Graphics ayarını ise disabled yapın. Eğer chipset sekmesinde yoksa Advanced kısmından ıntegrated Graphics Configuration kısmını bulun. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarı kapat. Ekran kartını takıp yeniden başlatmayı dene. Windows otomatik olarak sürücüyü kuracaktır. Daha sonra sürücüyü güncelleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam şu an yeni kartım ile foruma girmiş bulunmaktayım.

Hocam görüntü gelmeden biosu nasıl açtınız? Bende ne anakarttan nede ekran kartından görüntü gelmiyor artık. Sizde iki türlü de görüntü alamadığınızı belirtmişsiniz nasıl yaptınız acaba?

@Carput3r @Avenged

Son düzenleme:

Geri
Yukarı