APU sisteme ekran kartı taktıktan sonra görüntü gelmiyor

Esque

Kilopat
Daha fazla  
5600G - ASUS Prime B450M K II parçaları ile bir sistem topladım ve sonrasında sıkıntısız çalıştı. Fakat performansı pek tatmin etmediği için elimde bulunan ve çalıştığını, arızası olmadığını bildiğim RX6600 ekran kartını taktım. Bunu yaptıktan sonra bilgisayar açılıyor fakat mouse, klavye ışıkları yanmıyor ve görüntü gelmiyor. BIOS güncellemesi yaptım, RAM'leri tak çıkar yaptım, kabloları kontrol ettim, kabloyu ekran kartına taktım soracak olursa, yine olmadı. Ekran kartının fanları dönmüyor ve kabloyu anakarta bağlasam bile görüntü yok. Ne yapabilirim?

Bende de oluyordu aynı sorun ekran kartını söktüm açtım BIOS üzerinden APU'yu seçtim ekran kartını taktım APU'dan BIOS'a girdim kart takılı iken ve ekran kartını seçip yeniden başlattım düzelmişti.

PSU modeli nedir?

PSU yeterli mi ve bağlantıları tam mı?

Dahili PCI bağlantısı ile bağladım karta.

Bende de oluyordu aynı sorun ekran kartını söktüm açtım BIOS üzerinden APU'yu seçtim ekran kartını taktım APU'dan BIOS'a girdim kart takılı iken ve ekran kartını seçip yeniden başlattım düzelmişti.

Ekran kartını ve BIOS pilini sökün. Ekran kartını takıp BIOS pilini takarak sistemi çalıştırın.

Tamamdır çok sağ olun yarın deneyeceğim.

Ekran kartını ve BIOS pilini sökün. Ekran kartını takıp BIOS pilini takarak sistemi çalıştırın.

İkisini de denedim fakat ekran kartını söküp APU'ya bağlasam da aynı sorun oluyor şu an. Pili ve RAM'leri çıkar tak yaptım ama nafile.

Bugün cmos reset yaptım, pili 30sn çıkarıp geri taktım ama sistem ne APU da nede harici ekran kartında görüntü vermiyor ve mouse, klavye ışığı yanmıyor. Ne olduğunu anlamadım birde tekrar montaj deneyeceğim işlemci ve kablolar için. Başka önerisi olan var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı