APU sisteme ekran kartı taktıktan sonra BIOS ekranı gelmiyor

Emre Altınok

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi APU sistemim vardı uzun zamandır harici GPU olmadan kullandım. Yeni aldığım GPU Palit GP OC 1650'yi sisteme taktım Windows açılıyor fakat güç tuşuna bastıktan sonra anakart logosu gelmiyor monitör o kısımlarda anladığım kadarıyla sinyal almıyor. Sadece Windows'un başlayacağı süre sinyal almaya başlıyor ve görüntü geliyor.

Sistemim: AMD A10 7890K.
MSI A68HM E33 v2.
Kingston HyperX Beast 2*8 16 GB 2400 MHz.
Palit GP OC gdrr6 1650 4 GB 128Bit.
Windows 10 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir şey yapmam gerekir mi?
Hayır.

Aslında en sağlıklısını söylüyorum; Kasanın tüm gücünü kesin ve ekran kartı takılı olmasın ardından BİOS pilini çıkarın ve 20 dakika bekleyin ve elektirik kapalıyken ve pil takılı değilken ekran kartını takın, ardından BİOS pilini takıp elektirik verin.

Ya senin dedigin lan Controlleri disabled yapmistim fakat internet gitti ekstradan ıgc sekmesinden igd yi peg yaptim oyle halloldu sağ ol yine de.
Bişey sormak istiyorum bende de aynı sistem var apu kullanıyorum ve ekran kartı aldım fakat nasıl takicam pek bilmiyorum yani ekran kartı takılı şekilde Anakarttan görüntü alarak bu peg i seçtikten sorna kayıt edip çıktığımız gibi ekran kartına mi takmamiz gerek hdmi

Geri
Yukarı