APU sisteme eski PSU takılabilir mi?

Unducun

Hectopat
Gigabyte A320M
AMD R3 2200G
8 GB RAM.

Ekran kartı kullanmayacağım bir süre. Şimdilik elimde eski bir PSU var. FOEM 300 Watt. Bu PSU'yu kullansam 2 veya 3 ay süre boyunca bir sıkıntı yaratır mı? Sistemime bir zarar verir mi? İleride daha iyi bir PSU alacağım. Sadece kısa bir süreliğine kullanacağım.

Ne olacağını biz bilemeyiz. 10 yıl sorunsuz da kullanabilirsiniz 1 gün sonra patlayabilir de.

400 Watt yeter diye düşünüyorum 2. el almamaya çalışın alırsanızda garanti ve az kullanılmış olsun birde Everest marka elinizde kalır benden söylemesi.
400W PSU sorun çıkarmaz ama bu markayı araştırın derim.

Power Boost BST-ATX400R 400W ppfc 12cm siyah fanlı ATX Power Supply =​

Tam olarak 238 TL'ye hepsi buradada var.İndirimde varken alın derim.
Ama bu PSU'yu araştırın derim içinizin rahatlaması açısından Technopat'ta konu açın bu PSU'yla ilgili arkadaşlar gereken bilgiyi size verecektir.
İleride GTX 1050 Ti gibi ekran kartları kullanmayacaksan 400W yeterli olur idare eder diye düşünüyorum biliyorsunuzdur ileriye dönük DirectX 12'yi destekleyen ekran kartları 400Watt'dan.
Sizi 600W kadar çıkartabilir.

400 Watt yeter diye düşünüyorum 2. el almamaya çalışın alırsanızda garanti ve az kullanılmış olsun birde Everest marka elinizde kalır benden söylemesi.
400W PSU sorun çıkarmaz ama bu markayı araştırın derim.

Power Boost BST-ATX400R 400W ppfc 12cm siyah fanlı ATX Power Supply =​

Tam olarak 238 TL'ye hepsi buradada var.İndirimde varken alın derim.
Ama bu PSU'yu araştırın derim içinizin rahatlaması açısından Technopat'ta konu açın bu PSU'yla ilgili arkadaşlar gereken bilgiyi size verecektir.
İleride GTX 1050 Ti gibi ekran kartları kullanmayacaksan 400W yeterli olur idare eder diye düşünüyorum biliyorsunuzdur ileriye dönük DirectX 12'yi destekleyen ekran kartları 400Watt'dan.
Sizi 600W kadar çıkartabilir.
Teşekkür ederim sağolun.

benim pc den toplayanlar hep 250 300 watt kullanıyorlar 300 watt dan mı sebeb sıkıntı çıkarır dediniz yoksa eski olduğu için mi bana 2 3 ay idare etsin yeter yeni daha iyi bir psu alırdım.

Bir kaç ay idare edin o halde. Eski olduğu için demiştim. Ama sıkıntı çıkarsa ben sorumlu değilim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı