APU sisteme görüntü gelmiyor

Sciuga

Decapat
Herkese iyi günler. Yeni bir APU sistem topladım. Şu anda her şeyi tamam fakat görüntü alamıyorum monitörden. Güç düğmesine basıyorum kasanın fanlar ve RGB'ler çalışıyor fakat bu kadar. Monitörden görüntü alamıyorum USB'leri takılı olmasına rağmen farenin ışığı yanmıyor. Kablolamada bir eksiklik mi var acaba, sorun nedir tam olarak? İstediğiniz bir resim olursa atabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Görüntü alamıyorsan Bios güncelleyemezsin. DP ile bağladıysan görüntü alamayabilirsin.
HDMI HDMI görüntü alıyorum.
Peki kullanamayacak miyim şuanda herşeyi takılı durumda.
Ram frekanslarında sorun olabilir. Biosun pilini çıkart 1 dakika bekle sonra tak.
Bu bir çözümmü?
HDMI girişini çıkarıp taktığımda bu görüntü geliyor. @emretas006
@312971 @YunusYENEROGLU @GazzıhYiyen @speckwarms
Parçaları tek tek aldım fakat iade edebileceklerimi ederim edemediklerimi satarım, sizce iade etmelimiyim? Bir haftadır uğraşıyorum ve artık sıkmaya başladı bir taraftan pürüz çıkıyor sürekli. İade etmek iyi bir çözümmü?

Dosya Ekleri

• IMG20210910140047.jpg
    IMG20210910140047.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:
HDMI HDMI görüntü alıyorum.
Peki kullanamayacak miyim şuanda herşeyi takılı durumda.

Bu bir çözümmü?
HDMI girişini çıkarıp taktığımda bu görüntü geliyor. @emretas006
@312971 @YunusYENEROGLU @GazzıhYiyen @speckwarms
Parçaları tek tek aldım fakat iade edebileceklerimi ederim edemediklerimi satarım, sizce iade etmelimiyim? Bir haftadır uğraşıyorum ve artık sıkmaya başladı bir taraftan pürüz çıkıyor sürekli. İade etmek iyi bir çözümmü?
Ram i söküp Ram siz çalıştır birde.

Herkese iyi günler. Yeni bir APU sistem topladım. Şu anda her şeyi tamam fakat görüntü alamıyorum monitörden. Güç düğmesine basıyorum kasanın fanlar ve RGB'ler çalışıyor fakat bu kadar. Monitörden görüntü alamıyorum USB'leri takılı olmasına rağmen farenin ışığı yanmıyor. Kablolamada bir eksiklik mi var acaba, sorun nedir tam olarak? İstediğiniz bir resim olursa atabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Anladığım kadarıyla sisteminizi henüz açıp kullanamadınız.
Ram frekanslarında sorun olabilir. Biosun pilini çıkart 1 dakika bekle sonra tak.
Dolayısıyla bunun bir sorun ve çözüm olacağını düşünmüyorum.

Bence PSU'nda da bir problem yok. Sorun biosunun güncellenmesi gerektiği. Bunun çözümünü önceki mesajda belirttim.

Son attığın resimde monitör bir tepki gelmediği için kendini enerji tasarrufu moduna almış gibi anladım.

Ramları söktüm güç düğmesine bastım fakat aynı. Görüntü gelmiyor. Farenin DPI tuşu var o ışık yanmıyor mesela çalıştırdığımda.
O zaman işlemciden dolayı. Bir bilgisayarcıda farklı bir işlemci ile bios güncellemesi veya servise vererek bios güncelleştirmesi yaptırmanızı öneririm.
RAM'siz görüntü alması mümkün değil ki hocam.

RAM'siz görüntü alması mümkün değil ki hocam.
Bios ta mı açılmaz hocam ?

Geri
Yukarı