APU sisteme harici ekran kartı takılır mı?

Alparslan.B

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem kısıtlı oldığu 10 bin TL'ye bir APU sistem alıp sonradan ekran kartı ile güçlendirme yapmak istiyorum. Ekran kartı taktıktan sonra sıkıntı olur mu ya da rastgele bir ekran kartı takabilir miyim?

Almayı düşündüğüm sistem: Zone APU | AMD Ryzen 5 5600G | 16 GB DDR4 | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
Darboğaz yapmayacak herhangi bir ekran karti takabilirsiniz sorun olmaz. Tavsiyem 600w+ bir PSU'ya yukseltmeniz ileride ugrasmayin diye.

Bütçem kısıtlı oldığu 10 bin TL'ye bir APU sistem alıp sonradan ekran kartı ile güçlendirme yapmak istiyorum. Ekran kartı taktıktan sonra sıkıntı olur mu ya da rastgele bir ekran kartı takabilir miyim?

Almayı düşündüğüm sistem: Zone APU | AMD Ryzen 5 5600G | 16 GB DDR4 | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Az daha çıkıp ekran kartlı bir sistem alın derim. Ya da ikinci elde RX6600'lü sistem bulabilirsiniz.

Darboğaz yapmayacak herhangi bir ekran karti takabilirsiniz sorun olmaz. Tavsiyem 600w+ bir PSU'ya yukseltmeniz ileride ugrasmayin diye.
Çok teşekkür ederim peki önerdiğiniz bir ekran kartı varmı?

Az daha çıkıp ekran kartlı bir sistem alın derim. Ya da ikinci elde RX6600'lü sistem bulabilirsiniz.
Pek ikinci el riski almak istemiyorum aklımda beni 2 3 ay götürcek bir apu sistem alıp güçlendirmek var.

Takılıyor da hat sayısı muhabbetine dikkat etmek lazım. APU yerine daha güçlü CPU + APU seviyesinde dandik bir GPU takabiliyorsan bence bu şekilde daha mantıklı. Benim bir kere APU sistemim oldu, APU olarak kullanırsan güzel ama GPU takınca, özellikle de güçlü bir model takınca işlemci sıkışabiliyor, can sıkıcı oluyor biraz, GPU 'ya o kadar para vermişim niye tam güç çalışmıyor diyorsun. 2400G vardı, sonradan 1060 GPU alıp, bir süre kullanıp 3600 'e terfi etmiştim. Giriş seviye bir GPU alırsanız çok sorun yaşamazsınız ama çokta farkını görmezsiniz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı