Hazır APU sisteme ekran kartı takılır mı?

Dediğini anladım ama zaten overvlock yaparsam aynı performans veriyor ben hazır sistem alacağım için sadece Ryzen'in işlemcileri olacak kasayla beraber daha ucuza gelecek 650W bir de ha tabii ki Intel'de iyidir berbat diye bir kelime kullanmadım zaten Intel almayı düşünüyorum ama hazır AMD sistem alacağım için diğer parça fiyatları da ucuza geliyor bir de ekran kartı için bekleteceğim biraz Intel ekran kartsız oynanmayacagi için şu an için tercihim AMD.

İstediğin kadar overclock yap 3100 bile overclock la Intel'e eşit oluyor 2200 le i3'e yetişebileceğini mi sanıyorsun?
Eğer bir süre APU bir sistem kullanacaksanız AMD tercih etmeniz daha iyi olmuş. Ayrıca harici bir ekran kartı takmanız da sorun yaratmaz.

Tek bir sorun yaratır AMD işlemcilerin dahili grafik birimi harici ekran kartı takıldıktan sonra bile 2 GB RAM yemeye devam ediyor.

Tek bir sorun yaratır AMD işlemcilerin dahili grafik birimi harici ekran kartı takıldıktan sonra bile 2 GB RAM yemeye devam ediyor.

Evet dostum haklısın yanlış bilmiyorsam pek tavsiye edilmese de 2 GB kullanma olayı BIOS üzerinden azaltılabiliyor. Ancak bu çok da büyük bir problem değil eğer alacağı sistem 16 GB RAM'e sahip ise.

Evet dostum haklısın yanlış bilmiyorsam pek tavsiye edilmese de 2 GB kullanma olayı BIOS üzerinden azaltılabiliyor. Ancak bu çok da büyük bir problem değil eğer alacağı sistem 16 GB RAM'e sahip ise.
Yani tüm bunlarla uğraşmak ve bunları yaşamaktansa Intel almak daha mantıklı geldi bana 🤔

150 TL gibi bir fark var sanırım bence değer sonuçta RAM'in 2 GB ı çöpe gidiyor gibi bir şey.

Eğer ki dediğiniz şeyi yapıp Intel alırsam büyük eksikliklerim oluyor şu an için hazır kasa ve daha sonra ekran kartı alacağım ama parçaları tek tek alıp bir de dediğiniz Intel'i alırsam Power + kasa ve SSD eksiğim oluyor o yüzden hazır ve düşük bütçeli için idare ediyor ha tabii ki seneye işlemci değiştirebilirim bütçem olunca sadece beni 1 2 sene götürsün benim için yeterli.

Eğer ki dediğiniz şeyi yapıp Intel alırsam büyük eksikliklerim oluyor şu an için hazır kasa ve daha sonra ekran kartı alacağım ama parçaları tek tek alıp bir de dediğiniz Intel'i alırsam Power + kasa ve SSD eksiğim oluyor o yüzden hazır ve düşük bütçeli için idare ediyor ha tabii ki seneye işlemci değiştirebilirim bütçem olunca sadece beni 1 2 sene götürsün benim için yeterli.
Valla sana kalmış kardeş biz önerimizi yaptık.

Merhabalar, ilk öncelikle dediğim gibi hazır APU sistem alacağım. APU sistemin üstüne GTX 750 Ti takacağım, ekran kartını takarken herhangi bir sorun çıkmaz diye umuyorum ama herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına size danışmak istedim. Hazır APU sistemin üstüne ekran kartı takabilir miyim? Elimde Ryzen 3 2200G var.

Eğer anakart uygunsa neden olmasın ki çoğu uygun kablolarını düzgün takarsan 0 sıkıntı

Yeni konular

Geri
Yukarı