APU uzay montaj sistem SSD'yi görmüyor

Addawrcgdhfy

Femtopat
Arkadaşlar. APU ve uzay montaj bir sistem topladım. Ama SSD çalışmıyor. Ne yapmam lazım?

IMG_20200904_200344.jpg

IMG_20200904_200344.jpg

IMG_20200904_200339.jpg

IMG_20200904_200336.jpg

IMG_20200904_200332.jpg

Bazı anakartlarda APU işlemci kullanıldığında SSD'leri görmüyor. Mesela örneği Gigabyte'ta mevcut.

* Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7TH Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

Bu işlemcilerle sadece M.2 SATA SSD'ler çalışıyor diyor. Ama sizin işlemciniz bunlardan biri değildir diye tahmin ediyorum, anakart da MSI zaten.

Tam olarak hangi anakart ve işlemci var sizde?

A320M'a Pro anakartim
Siyah kabloyu bir saga, PSU'dan gelen kabloyuda başkasıyla deneyin.
Yapıyorum
Siyah kabloyu bir saga, PSU'dan gelen kabloyuda başkasıyla deneyin.
Yaptım olmadı 3 tane psu kablosu 2 tanede sata kablosu denedim.iade edip a400 alacağız.
Bazı anakartlarda APU işlemci kullanıldığında SSD'leri görmüyor. Mesela örneği Gigabyte'ta mevcut.

* Supports only M.2 SATA SSDs when using an AMD Athlon™-series/ 7th Gen. A-series or Athlon™ X4 APU.

Bu işlemcilerle sadece M.2 SATA SSD'ler çalışıyor diyor. Ama sizin işlemciniz bunlardan biri değildir diye tahmin ediyorum, anakart da MSI zaten.

Tam olarak hangi anakart ve işlemci var sizde?
Ryzen 3 2200g Msı a320m a pro

APU ile SSD'nin ne gibi bir bağlantısı olabilir?
Bir bağlantısı olması mı gerekiyor? adam sistem bilgilerini vermiş. vermeseydi eğer ekran kartın nedir ramin nedir işlemcin nedir yazar dururdunuz yok ben münecinmiyimde senin sistemi bilecem tarzında senin gibiler yazıp duruyor adamda yazmayın diye bilgi vermiş ama gene suçlu olmuş adam sana ne sorduysa onu cevapla arasındaki bağlantıyı sormaan gerek yok soruya soruyla cevap verilmez.

Bir bağlantısı olması mı gerekiyor? adam sistem bilgilerini vermiş. vermeseydi eğer ekran kartın nedir ramin nedir işlemcin nedir yazar dururdunuz yok ben münecinmiyimde senin sistemi bilecem tarzında senin gibiler yazıp duruyor adamda yazmayın diye bilgi vermiş ama gene suçlu olmuş adam sana ne sorduysa onu cevapla arasındaki bağlantıyı sormaan gerek yok soruya soruyla cevap verilmez.
Arkadaşım konuyu okudun mu? Sistemini yazmamış.

İşlemcisini yazmış ve anakartını yazmış ekran kartı zaten yok bir tek ram yazmamış gördüğüm kadarıyla.

Hiçbiri yazılmamıştı. Biz sorduktan sonra söyledi arkadaş. Resimlerden anakart modeli görünüyormuş onu fark ettim ama bu tür konularda yardım isteniyorsa sistem belirtmek şart. Bazı sistemler ufak detaylardan dolayı çalışmayabiliyor.

Bağlantıları nasıl değiştireceğim?

Daha bugün elime ulaştı. Nasıl iade ediyoruz?

Kızgın atıp duranlar küfür falan mı ettim? SSD kötü dediniz adamın sorduğu nasıl iade edebilirim gerekmediği zaman kızgın atmasanız?

Son düzenleme:
Kızgın atıp duranlar küfür falan mı ettim? SSD kötü dediniz adamın sorduğu nasıl iade edebilirim gerekmediği zaman kızgın atmasanız?

Konu açılalı 13 ay olmuş, son cevap da 13 ay önce verilmiş. Konuyu açan en son Mart'ta giriş yapmış... Konu belli ki çözülmüş. Mesaj yazmadan önce konu tarihine dikkat edin, mesaj yazmış olmak için yazmamaya da aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı