Çözüldü Uzay montaj sistem açılmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UruxUs

Hectopat
Daha fazla  
Uzay montaj kurduğum sistem açılmadı. Tornavida ile start vermeye çalışınca PSU'dan tık diye tek bir ses geliyor ve faremin ışıkları yanıyor. Parçaların çalışıp çalışmadığını test etmek için fan takmadım. PSU'nun fanları da dönmüyor. Normalde sağlam. (tam uzay montaj denemez.) Umarım bir parça yanmaz.
1635870949721230818569.jpg
1635870949721230818569.jpg

Çözüm
VGA'dan görüntü alamadınız mı?
Orada 8 pin giriş var, siz 4 pin takmışsınız ve sondan takmışsınız. Bir de ilk 4 pinden takıp deneyin sorun devam ederse anakartın kendisi arızalıdır.
Elimde Intel stok fan var. Onu pinlere taktım start verdim ama yine olmadı. Tekrar soruyorum, bir hatamda dolayı bir parçayı yakmış olma durumum var mı? Not: Anakart kasaya falan hiç değmedi yani kısa devre yok.

Kasadaki fanlar dönmedi. İşlemci soğuktu. Tek reaksiyon faremin çalışması.

Start vermesenizde fare ışıklarının çalışması mı? RAM'i söküp sistemi çalıştırmayı denediniz mi?
İlk 4 pine takıp deneyeceğim. Olmazsa RAM'i çıkaracağım. Ama ondan önce sorayım, böyle yaparak bir parçayı yakma ihtimalim var mı?

Çalışan bir parçaya metal ya da elinle dokunmazsan(devre elemanı kondansatör direnç vs.) Hiçbir şey yanmaz, RAM ve işlemci yokken bile anakartın normalde çalışması gerekir. Dokunduğun yerlere dikkat et RAM'ı diğer slota takıp dene.

Çalışan bir parçaya metal ya da elinle dokunmazsan(devre elemanı kondansatör direnç vs.) Hiçbir şey yanmaz, RAM ve işlemci yokken bile anakartın normalde çalışması gerekir. Dokunduğun yerlere dikkat et RAM'ı diğer slota takıp dene.

Pini ilk slota aldım. Ve çalıştı. Teşekkürler. Tek sorun Windows gelmedi. Windows'u normal olarak başlat kısmı geldi. Enter basınca geri aynı yere attı. Ama bu kısma kadar geldiğimden dolayı parçaların sağlamlığı kesin mi? Bir de geri kapatamadığım için PSU'nun kablosunu çektim.

Pini ilk slota aldım. Ve çalıştı. Teşekkürler. Tek sorun Windows gelmedi. Windows'u normal olarak başlat kısmı geldi. Enter basınca geri aynı yere attı. Ama bu kısma kadar geldiğimden dolayı parçaların sağlamlığı kesin mi? Bir de geri kapatamadığım için PSU'nun kablosunu çektim.

Bu diskle alakalı bir sorun olabilir format at devam et.

Sistem APU mu?
Sistem APU değil SE ve işlemci AMD ise görüntü gelmez harici ekran kartıdan alman gerekir Ryzen 5 1600 de başıma geldi :D

Anakartı iyi montajladınza dikkat edin! Kablo vb şeyler.

12 Volt girişi için tane kablo mu var var yoksa tek mi?

Aman hocam, böyle işlerle uğraşırken fişi çekin 10-15sn güç tuşuna basılı tutun anakarta banyo yaptırmanız bile sorun oluşturmaz.

Evet APU sistem sahibi PSU kablosunu çıkarayım derken yanlışlıkla elini kanattı.

Aman hocam, böyle işlerle uğraşırken fişi çekin 10-15sn güç tuşuna basılı tutun anakarta banyo yaptırmanız bile sorun oluşturmaz.

Sorunum işlemci pinin yerini değiştirince çözüldü. Kan sorunuda umarım halletmişimdir. Zaten ayrı olarak konu açtım kan mevzusuna. Büyük ihtimal çözdüm ama. Herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı