APU'dan eski nesil sisteme geçmek mantıklı mı?

PaaBaba

Hectopat
Kafamda APU bilgisayarımı satıp eski nesil DDR3 sisteme geçmek var.
İkinci elden i7 3770, GTX 750 Ti civarı bir şeyler bakıyorum.
Hem elime biraz para geçmesi için, hem de yeni nesil oyunları oynamamamın etkisiyle bu karara vardım (en fazla Witcher 3 takılıyorum), sizce mantıklı mı?
Ayrıca satarsam ekipmanlı satmam daha iyi mi olur?
Şu anki sistemim: R3 2200G, Gigabyte B450M S2H v2, Patriot Viper 8x2 3200MHz, FSP Hydro K500, Sharkoon TG4 RGB, SanDisk SSD Plus SSD ve 2 tane hard disk.
Ekipmanlar: Acer KG221QBMix, Rival 650, Cooler Master MK110 RGB, Rampage kulaklık, ayrıca mouse Pad'ler ve hoparlörler.

Kafamda APU bilgisayarımı satıp eski nesil DDR3 sisteme geçmek var.
İkinci elden i7 3770, GTX 750 Ti civarı bir şeyler bakıyorum.
Hem elime biraz para geçmesi için, hem de yeni nesil oyunları oynamamamın etkisiyle bu karara vardım (en fazla Witcher 3 takılıyorum), sizce mantıklı mı?
Ayrıca satarsam ekipmanlı satmam daha iyi mi olur?
Şu anki sistemim: R3 2200G, Gigabyte B450M S2H v2, Patriot Viper 8x2 3200MHz, FSP Hydro K500, Sharkoon TG4 RGB, SanDisk SSD Plus SSD ve 2 tane hard disk.
Ekipmanlar: Acer KG221QBMix, Rival 650, Cooler Master MK110 RGB, Rampage kulaklık, ayrıca mouse Pad'ler ve hoparlörler.

Aynı şekilde ben 2200G sistemi satıp kendime yeni bir telefon artı APU'yla aynı FPS değerini veren DDR3 Xeon sistem topladım çok memnunum.

Aynı şekilde ben 2200G sistemi satıp kendime yeni bir telefon artı APU'yla aynı FPS değerini veren DDR3 Xeon sistem topladım çok memnunum.

Ekran kartınız nedir hocam?
Ekipmanlarla vermek mantıklı mı sizce?

Dostum bu sistemi toplamak yerine i5 7400 ve GT 1030 bir sistem toplamak daha mantıklı olabilir.

Biraz daha eski bakıyorum hocam ucuz olması için, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Biraz daha eski bakıyorum hocam ucuz olması için, değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

R7 240 ama işlemcim Xeon 1225 V2 olduğu için aynı değerleri rahatça alıyorum.

Hocam o zaman i7 kalsin gt 1030 alın gt 1030 daha ucuz gtx 750 tia göre aralarında çok uçuk performans farkı da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı