APU'ların Geleceği

Go to Hell

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce APU'lar daha ne kadar gelişebilir, daha doğrusu AMD ne kadar gelişebilir ? Yani APU geleceğin teknolojisi'mi yoksa sadece düşük bütçeye alternatif mi ? Ya da sizce İntel, APU gibi GPU ile CPU'yu birleştirirmi ? Merak ediyorum İntel gibi sadece güçlü işlemci yapan, erişilebilirliği maksimum seviyede tutan bir firma da yapar mı ?

Adı APU değil ama Intel de Core serisinde -ki çoğumuzun kullandığı seri- GPU ve CPU'yu birleştirmiş. AMD'nin işlemcileri genelde oyun için iyi bir seçenektir, APU serisi de düşük bütçeye iyi bir alternatiftir, ama yine de gelişecektir. Intel'in HD Graphics serisi sunulur Core serisiyle, oyun oynamayan biri için uygundur. Oyun da oynanır ama yinede düzgün performans alınmaz.

Yani o kadarını çok şükür biliyoruz (HD serisini). Ben daha büyük düşündüm yani C.S tarzı oyunlar değilde AMD nin APU'ları gibi mesela BF4'te 40 FPS'nin tadını yaşamak gibi.

Medium ayarlarda mümkün akıcı oynamak. Ama aynı bütçeye Pentium G3220+ HD 7770 gibi bir kombinasyon varken ne kadar tercih edilir bilemem doğrusu.

AMD'nin APU'larının pek geleceği olacağını sanmıyorum. R9-295X2'yi çıkardıklarından beri saf işlemciye odaklanmış durumdalar. İntel'in ise belli zaten. Pek çok işlemcileri APU fakat oyun için değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı