Aquarius 5A-6600/XT SAM vs 5T11-RX6600/XT

AAA oyunlar mı ilgini çekiyor yoksa fps tarzı oyunlar mı ?
Daha çok fps oyunları hocam
Sanırım o kadar haklısınız ki bir kaç gündür düşünmekten ve en doğru/mantıklı olduğuna karar vermeye çalışmaktan yavaştan kafamın üstünden duman çıkarmaya başladım.

Daha çok FPS oyunları hocam.

Her iki kartta çok rahat işinizi görür.

Çok araştırdım emin olun fazlaca yabancı kaynaklar okudum belli başlı kişilere sordum kendim için ve asıl sonucumun AMD'den yana olacağını anladım. İyi ki bu tercihi AMD'den kullanmışım şu anda ( Amacınız genel olarak oyun oynamak ise 6600 xt yi tercih etmelisiniz ). Size de öneririm. Çok memnunum.

Son durum bu şekilde hocam, ne diyorsunuz?

Dosya Ekleri

• 15700 TL.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 34
Son durum bu şekilde hocam, ne diyorsunuz?
Msi bazooka seçerseniz müthiş olur çok az daha para ödemeniz gerek işlemciyi tamamen kullanmak isterseniz. Ayrıca dediğim msi vdh modeli idi bunun aşağısına düşmemeniz gerekir maalesef intellerde 11. nesil için

@Accismus Hocam ramleri 2x8 3000 mhzde tutup msi bazookaya çıkabilirim fakat bu benim için monitörden kısmam demek olur. Değer mi peki?
Birde ekstra bir kule tipi soğutucuya ihtiyaç duyar mıyım? Eğer duyacaksam monitör bir süre daha yalan olur

Soğutucuya ihtiyaç duyucaksınız maalesef ve ramler yeterli ben oc ile şu an 3200mhz c15 kullanıyorum sorun yok gibi duruyor. Monitör konusuna gelirsek 1 2 ay daha bekleyip alabilirseniz içiniz tamamen rahat bir sisteme sahip olucaksınız emin olun.

Anakartı yükseltmek cidden %30 performans artışı yaratıyor mu normal kullanımda overclock yapmadan rx6600xt, i5-11400f olan modelinde?. Ona göre yükseltme yapacağım da.

Anakartı yükseltmek cidden %30 performans artışı yaratıyor mu normal kullanımda overclock yapmadan rx6600xt, i5-11400f olan modelinde?. Ona göre yükseltme yapacağım da.
Öncelikle kusura bakmayın geç gördüm. Cpu gerektiren uygulamalarda evet yaratma olasılığı yüksek. Bence çıkmalısınız en az %15 performans artışlı olarak kullanıp, paranızın tamamına değecek bir sistem alın.

Şu sistemi almayı düşünüyorum gamegarajdaki sistemin stoğu kalmamış. Upgrade yapmadan bu sistem direk alınır gibi siz ne diyosunuz?

Sanırım az da olsa yine kısacak ama bence gamegarajın stoğunu bekleyin çünkü ikidir güzel indirim veriyorlar hemen almayı düşünmeyin fiyatına göre o kadar da iyi değil kasa ve ramler hariç.( pahalı demek istiyorum )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…