Aquarius 5A-6600/XT SAM vs 5T11-RX6600/XT

AAA oyunlar mı ilgini çekiyor yoksa fps tarzı oyunlar mı ?
Daha çok fps oyunları hocam
AAA oyunlar mı ilgini çekiyor yoksa fps tarzı oyunlar mı ?

Bence eğer RTX oynanıcak ise illa bu seriyi almaya gerek yok diğer seriyi bekler onları kullanırsın ki (elektrik ucuzlar ise tabii) belli başlı oyunlar dışında insanlar farkını dahi anlayamıyor. İleride daha çok gelişeceği için bence al 6600 xt yi sonrasında gider 4000 serisi çekersin en kötü. Yanına da 1440p monitördür falan diye geçer gidersin. Düşünme fazla bence
Sanırım o kadar haklısınız ki bir kaç gündür düşünmekten ve en doğru/mantıklı olduğuna karar vermeye çalışmaktan yavaştan kafamın üstünden duman çıkarmaya başladım.

Daha çok FPS oyunları hocam.

Her iki kartta çok rahat işinizi görür.

Daha çok FPS oyunları hocam.

Sanırım o kadar haklısınız ki birkaç gündür düşünmekten ve en doğru/mantıklı olduğuna karar vermeye çalışmaktan yavaştan kafamın üstünden duman çıkarmaya başladım.

Çok araştırdım emin olun fazlaca yabancı kaynaklar okudum belli başlı kişilere sordum kendim için ve asıl sonucumun AMD'den yana olacağını anladım. İyi ki bu tercihi AMD'den kullanmışım şu anda ( Amacınız genel olarak oyun oynamak ise 6600 xt yi tercih etmelisiniz ). Size de öneririm. Çok memnunum.

Her iki kartta çok rahat işinizi görür.

Çok araştırdım emin olun fazlaca yabancı kaynaklar okudum belli başlı kişilere sordum kendim için ve asıl sonucumun AMD'den yana olacağını anladım. İyi ki bu tercihi AMD'den kullanmışım şu anda ( Amacınız genel olarak oyun oynamak ise 6600 xt yi tercih etmelisiniz ). Size de öneririm. Çok memnunum.
Son durum bu şekilde hocam, ne diyorsunuz?

Dosya Ekleri

• 15700 TL.png
    15700 TL.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 34
@Accismus Hocam ramleri 2x8 3000 mhzde tutup msi bazookaya çıkabilirim fakat bu benim için monitörden kısmam demek olur. Değer mi peki?
Birde ekstra bir kule tipi soğutucuya ihtiyaç duyar mıyım? Eğer duyacaksam monitör bir süre daha yalan olur :)

@Accismus Hocam ramleri 2x8 3000 mhzde tutup msi bazookaya çıkabilirim fakat bu benim için monitörden kısmam demek olur. Değer mi peki?
Birde ekstra bir kule tipi soğutucuya ihtiyaç duyar mıyım? Eğer duyacaksam monitör bir süre daha yalan olur :)
Soğutucuya ihtiyaç duyucaksınız maalesef ve ramler yeterli ben oc ile şu an 3200mhz c15 kullanıyorum sorun yok gibi duruyor. Monitör konusuna gelirsek 1 2 ay daha bekleyip alabilirseniz içiniz tamamen rahat bir sisteme sahip olucaksınız emin olun.

Bende Intel'li olanı var. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir olay var. Öncellikle eğer Intel'li olan bilgisayarı almak istiyorsanız, anakartınıza fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Seçeceğim dediğiniz H510M-E ile Intel işlemcinin gücünü kısıyorsunuz. Size önerim en az MSI Pro B560M VDH'a kadar çıkmanız. ( benim kullandığım TUF B560M-E ). Eğer ben güç limitlerimi kısıtlamak istemiyorum diyorsanız ya iyi bir anakart seçin ya da 3600 olan sistemi. Çünkü gerçekten performansta hatırı sayılır bir düşüş var gibi gözüküyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
( o kadar anakarta para vermek istemiyorsanız 3600'lü olanı alın geçin sam ve OC ile güzel yerlere getirebilirsiniz bilgisayarınızı). Ayrıca TechPowerUp'un GPU databaseinden aldığım bilgi:

Eki Görüntüle 1309606

( OC ile arkadaşımın 2080'ini ile aynı performansı alıyorum genelde ) not: Sözlü bir karşılaştırılmadır detaylı incelenmedi)
Bu da : ( Intel Core i5-11400F @ 2.60GHz vs AMD Ryzen 5 3600 [cpubenchmark.net] by PassMark Software ) genelde tek çekirdek perfomansına baktığım site ve karşılaştırması buyurun. Saf performansta gerçekten AMD fazlasıyla önde ama RTX ve DLSS ile ilgileniyorsanız AMD'ye RX 6000 serisinde bulaşmamalısınız. Ne kadar fsr da olsa rtx de olsa.
Anakartı yükseltmek cidden %30 performans artışı yaratıyor mu normal kullanımda overclock yapmadan rx6600xt, i5-11400f olan modelinde?. Ona göre yükseltme yapacağım da.

Anakartı yükseltmek cidden %30 performans artışı yaratıyor mu normal kullanımda overclock yapmadan rx6600xt, i5-11400f olan modelinde?. Ona göre yükseltme yapacağım da.
Öncelikle kusura bakmayın geç gördüm. Cpu gerektiren uygulamalarda evet yaratma olasılığı yüksek. Bence çıkmalısınız en az %15 performans artışlı olarak kullanıp, paranızın tamamına değecek bir sistem alın.

Öncelikle kusura bakmayın geç gördüm. Cpu gerektiren uygulamalarda evet yaratma olasılığı yüksek. Bence çıkmalısınız en az %15 performans artışlı olarak kullanıp, paranızın tamamına değecek bir sistem alın.
Şu sistemi almayı düşünüyorum gamegarajdaki sistemin stoğu kalmamış. Upgrade yapmadan bu sistem direk alınır gibi siz ne diyosunuz?

Şu sistemi almayı düşünüyorum gamegarajdaki sistemin stoğu kalmamış. Upgrade yapmadan bu sistem direk alınır gibi siz ne diyosunuz?
Sanırım az da olsa yine kısacak ama bence gamegarajın stoğunu bekleyin çünkü ikidir güzel indirim veriyorlar hemen almayı düşünmeyin fiyatına göre o kadar da iyi değil kasa ve ramler hariç.( pahalı demek istiyorum )

Yeni konular

Geri
Yukarı