Aquarius 5A Karne vs Özelleştirilmiş Pollux 3T-10

4th Reich

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Hangisi tercih edilmeli? Arkadaşıma bakıyoruz.

Aquarius 5a-karne almanı önermem. 10100F R3 3100'den daha iyi bir işlemci. Pollux'ta hangi özelleştirmeleri yapacaksın.

Hangisi tercih edilmeli? Arkadaşıma bakıyoruz.

Pollux.

Aquarius 5a-karne almanı önermem. 10100F R3 3100'den daha iyi bir işlemci. Pollux'ta hangi özelleştirmeleri yapacaksın.

Render performansı olarak Ryzen 3 3100 daha iyi durumda. Oyun performansı olarak ise i3 10100F daha iyi durumdadır.

Ek olarak; Ryzen 3 3100'e yapılabilecek bir OC sonrası 10100F'i geçebilmektedir.

"Arkadaş OC yapacak mı yapmayacak mı?" bilmiyoruz.
"Arkadaş render odaklı mı yoksa oyun odaklı mı kullanacak?" bilmiyoruz.

Bu sorulara vereceği cevaplara yönelik değerlendirmek daha doğru olur.

Ek olarak bence güzel bir indirim sunulmuş. Ama anakart konusunu bilmiyorum. Hangisi seçilmeli acaba?

Render performansı olarak Ryzen 3 3100 daha iyi durumda. Oyun performansı olarak ise i3 10100F daha iyi durumdadır.

Ek olarak; Ryzen 3 3100'e yapılabilecek bir OC sonrası 10100F'i geçebilmektedir.

Ek olarak bence güzel bir indirim sunulmuş. Ama anakart konusunu bilmiyorum. Hangisi seçilmeli acaba?
Hocam anakartlar eş değer diyebiliriz. Ancak Aquarius'un ekran kartı olarak çok büyük artısı bulunmakta bir yanda 1650 bir tarafta 1660S modeli eklemişler Aquarius tercih edilmeli.

Pollux'ta 1660 seçerlerse ve amacı oyunsa Pollux daha iyi olur.
Render yapacaksa aquarius daha iyi olur. Stok soğutucuyla overclock yapmazlar sanırım.

Geri
Yukarı