Aquarius 5a-karne alınır mı?

Bana göre alınabilir. Çünkü burada çoğu kişi;

bu sisteme 1660 Super takılıp kullanılabileceğini söyledi. Şu anki duruma baktığımızda biraz daha ucuzladığını görüyoruz.

Ama anakart konusunda pek bir bilgiye sahip değilim. Bilen birisi yazabilir mi? Teşekkürler.

Bana göre alınabilir. Çünkü burada çoğu kişi;

Bu sisteme 1660 Super takılıp kullanılabileceğini söyledi. Şu anki duruma baktığımızda biraz daha ucuzladığını görüyoruz.

Ama anakart konusunda pek bir bilgiye sahip değilim. Bilen birisi yazabilir mi? Teşekkürler.

Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Pollux-3T-10 GTX 1660 Super i5 10400F 8 GB RAM mi yoksa Aquarius 5A Karne GTX 1660 Super Ryzen 5 2600X 16 GB RAM mi? Yaklaşık aynı fiyata denk geliyor. Hangisini önerirsiniz?

Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Pollux-3T-10 GTX 1660 Super i5 10400F 8 GB RAM mi yoksa Aquarius 5A Karne GTX 1660 Super Ryzen 5 2600X 16 GB RAM mi? Yaklaşık aynı fiyata denk geliyor. Hangisini önerirsiniz?

Sana kalmış bir durum açıkçası;

Render senin için önemliyse Ryzen işlemcili olanı tercih etmelisin.

Oyun performansı için ise İntel işlemcili olanı tercih etmelisin. Ama benim sana önerim Ryzen'li olan olacaktır, çünkü oyunlarda daha düşük fps değerleri de alsan ek olarak render'da iyi bir performans alıyorsun.

Eğer cs:go tarzı oyunlar oynuyorsan zaten ikisinde de 144 fps üstü alacağın için pek sorun olmuyor bile. Oynadığın oyunlara göre de değişebilir, yaptığın işlemlere göre de değişebilir.

Ben Ryzen 5 2600X'i tercih ederdim, çünkü mühendislik için kullanmam gerekiyor bilgisayarı.

Kolay gelsin hocam, dışarı çıkmak zorunda kaldığım için geç yazdım kusura bakma.

Sana kalmış bir durum açıkçası;

Render senin için önemliyse Ryzen işlemcili olanı tercih etmelisin.

Oyun performansı için ise Intel işlemcili olanı tercih etmelisin. Ama benim sana önerim Ryzen'li olan olacaktır, çünkü oyunlarda daha düşük FPS değerleri de alsan ek olarak Render'da iyi bir performans alıyorsun.

Eğer CS:GO tarzı oyunlar oynuyorsan zaten ikisinde de 144 FPS üstü alacağın için pek sorun olmuyor bile. Oynadığın oyunlara göre de değişebilir, yaptığın işlemlere göre de değişebilir.

Ben Ryzen 5 2600X'i tercih ederdim, çünkü mühendislik için kullanmam gerekiyor bilgisayarı.

Kolay gelsin hocam, dışarı çıkmak zorunda kaldığım için geç yazdım kusura bakma.

Hocam ben büyük ihtimal render vb yapmam. Oyun ve gündelik kullanım için Intel'i tercih edeceğim sanırım. İleride 8 GB RAM eklerim

Yeni konular

Geri
Yukarı