Çözüldü Ara ara takılan bilgisayar artık hiç açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertbirmert

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba iyi forumlar öncelikle, bilgisayarım bir yere tıkladığımda falan 2 gündür takılıp tepki vermeme durumu oluyordu yeniden baslattigimda nispeten duzeliyordu. Bugün bilgisayarı açtığımda hiçbir şey yapamaz oldum zorla görev yöneticisine girip diskin %100 olduğunu gorebildim. Windows'un çöktüğünü düşünerek format atmaya çalıştım ki format %'si hiçbir zaman tamamlanamadı. Farklı format diskleri oluşturarak onlarda da denedim sonuç aynı. BIOS'tan baktığımda RAM'lerim ve işlemcim sıkıntısız çalışıyor. Ekrana görüntü geliyor. İşlemci hızı ve sıcaklığında sorun yok. PSU'da sorun yok olsa zaten kasa kendini baslatmazdi diye düşünüyorum. Sorunun harddiskte olduğunu düşünüyorum fakat hard diskin sağlık durumunu goruntuleyebilecek bir durumum yok. Yaklaşık 10 yıllık bir harddiskim sizce de problem HDD'de midir ona göre SSD siparişi vereceğim emin olamadım. Kendimi aciklayabildiysem ne mutlu görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Çözüm
Zerre güvenmiyorum ben de. "Kardeşim senin RAM fazlaydı 2 GB'ını aldım"

Tam olarak doğru açıklaması bu, ben de bilgisayardan hiç anlamadığım bir zaman ekran kartının montajına 80TL vermiştim, ekran kartı 400TL idi o zamanlar.
SSD aldım sorunum düzeldi arkadaşlar sorun HDD'den kaynaklanıyormuş.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler konu kapanabilir :)
"Normal koşullarda kullanılan bir HDD'nin kullanım ömrünün ortalama 4 ile 6 yıl arasında olduğu söylenebilir" diye buldum internette. Sizin HDD ölmüş olabilir. SSD siparişi verin bence.
Aynen ben de araştırdığımda böyle bir sonuca rastlamıştım teşekkür ederim :)
Her zaman SSD HDD'den iyidir. SSD alın. Ama bir bilgisayarcıya götürmekte fayda var.
SSD artık şart diye düşünüp siparişini bugün vereceğim eğer sorun hdd'de değilse bile ssdye ihtiyacım var diye düşünüyorum olmadı sonrasında bir bilgisayarcıya götürürüm. Bilgisayarcılara çok yaklaşmak istemiyorum açıkçası küçük bir sorundan bile insanı soyup soğana ceviriyorlar.

Zerre güvenmiyorum ben de. "Kardeşim senin RAM fazlaydı 2 GB'ını aldım"

Tam olarak doğru açıklaması bu, ben de bilgisayardan hiç anlamadığım bir zaman ekran kartının montajına 80TL vermiştim, ekran kartı 400TL idi o zamanlar.
SSD aldım sorunum düzeldi arkadaşlar sorun HDD'den kaynaklanıyormuş.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler konu kapanabilir :)

Çözüm

Geri
Yukarı