Araba alamıyoruz, ne yapacağız?

Daha demin ailemle konuştuğum bir konudur;

Gerçekten araba fiyatlarını görünce normal bir vatandaşın bu araçlara erişemeyeceğine inanmak istemiyorum ama eninde sonunda üzse de inanmaktan başka çarem kalmıyor maalesef :(( keşke kendime ait bir arabam olsa... En azından istediğim zaman istediğim yere giderdim.

Şu konuyu anlamıyorum gelecek yönetim nasıl bir politika sürdürüp sana ucuza araba aldıracak?

Neyi anlamıyorsunuz hocam? Bir rakı 80TL, vergisi 200'den fazla. Bir araba alıyorsun bir tane de devlete. Bu konuları bilmeyen cahil birine bile bunu anlatabilirsin, mesela ben bile anlamışım. Siz hala neyi anlamıyorsunuz? Örnek olarak yönetim vergi düzenlemesi getirebilir mesela! En basitinden bu bile fiyatları düşürür. Siz Akp'ye oy vermeye devam edin, 2053 projesine kadar bekleyin derim. Ülkeyi 20 yılda ne hale getirdiklerini görmüyor musunuz? Ekonomi bakanı desen ekonomi bilmiyor, adamlar ekonomiyi yönetemiyor işte neresini anlamadın? Gelecek yönetim yeni ekonomi yönetimiyle ucuza araba aldırabilir mesela.

Şu konuyu anlamıyorum gelecek yönetim nasıl bir politika sürdürüp sana ucuza araba aldıracak ?

*Gülme emojisi atacağına durumu açıklarsan sevinirim ben burada bir şeyi savunmuyorum sadece soru sordum.
Dostum o tarz bir politikayı uygulayamazlar maalesef. Çünkü devletin gelir sistemi komple vergi üzerine. Gelecek olan yönetim de vergiyi düşüremez (kısa vadede) çünkü başka gelir kapısı yok devletin. Bir şekilde düzen dönüyorsa senin benim verdiğimiz vergiler sayesinde. Bunu akıl edemeyenler de 2023 de birden uzay çağına atlayacağımızı sananlar gibi yönetim değişir değişmez uzay çağına gireceğimizi sanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı