Araba camının içten buz tutması

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Esimin arabasi soguk zamanlarda icten buz tutuyor, hani disaridan buzlanmasini anlarim ama icten buz tutmasi büyük sikinti.

Internette arastirdim konuyu ve her öneriyi yapmama ragmen buz tutmaya devam ediyor. Araba Ford C-Max (2009) acikcasi bir türlü bulamiyorum sorunu. Leasing arabamda BMW F45 (2017) böyle bir sorun yok ama esimin arabasi sürekli buzlaniyor.

Sunlari yaptim
  • Kedi kumunu corabin icine koyup koltuk altlarina koydum (Nem almasi icin)
  • Klima ve polen filtrelerini degistirdim
  • Özel nem emici paketler aldim
  • Soguk günlerde cami bir parmak acik biraktim
  • Klimayi sürekli A/C konumda biraktim
  • Paspaslari degistirdim (Kaucuk paspas aldim)
  • Araba ici sirkülasyonunu acik biraktim
  • Islak ya da karli ayakkabilarla sürmüyoruz

Yine de sorun devam ediyor, servisteyken kapi silikonlarina falan baktirdim orada sorun yok yani arabaya disaridan hava girmiyor, ama sorunun kaynagini bir türlü bulamadim.

Sizin bir öneriniz ya da ön camin icten buzunu hizli sekilde bertaraf etmek icin bir tavsiyeniz var mi?

Sevgiler :)

Benim önerim içten değil dıştan olacak. Ön cam için çift kat miflonlu branda kullandınız mı? belki faydası olur.

Esimin arabasi soguk zamanlarda icten buz tutuyor, hani disaridan buzlanmasini anlarim ama icten buz tutmasi büyük sikinti.

Internette arastirdim konuyu ve her öneriyi yapmama ragmen buz tutmaya devam ediyor. Araba Ford C-Max (2009) acikcasi bir türlü bulamiyorum sorunu. Leasing arabamda BMW F45 (2017) böyle bir sorun yok ama esimin arabasi sürekli buzlaniyor.

Sunlari yaptim
  • Kedi kumunu corabin icine koyup koltuk altlarina koydum (Nem almasi icin)
  • Klima ve polen filtrelerini degistirdim
  • Özel nem emici paketler aldim
  • Soguk günlerde cami bir parmak acik biraktim
  • Klimayi sürekli A/C konumda biraktim
  • Paspaslari degistirdim (Kaucuk paspas aldim)
  • Araba ici sirkülasyonunu acik biraktim
  • Islak ya da karli ayakkabilarla sürmüyoruz

Yine de sorun devam ediyor, servisteyken kapi silikonlarina falan baktirdim orada sorun yok yani arabaya disaridan hava girmiyor, ama sorunun kaynagini bir türlü bulamadim.

Sizin bir öneriniz ya da ön camin icten buzunu hizli sekilde bertaraf etmek icin bir tavsiyeniz var mi?

Sevgiler :)
5,5 sene sanayide çalıştım hayatımda gördüğüm en değişik vaka.

Geri
Yukarı