Araba için parça nereden alınır?

Genel olarak bakım yapmak için yağ, fren, disk vs...
İnternetten uygun yağ ve filtre bulabilirsiniz. Fren ve diskide serviste değiştirin, fren bu sonuçta.

İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum fakat buralardaki sanayi hem çok dolu hem de düzgün usta yok herkes dolandırıcı. Kendim parçayı almak istiyorum.
Maslak’ta işini düzgün yapan insanlar var.

İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum fakat buralardaki sanayi hem çok dolu hem de düzgün usta yok herkes dolandırıcı. Kendim parçayı almak istiyorum.
Hocam o hurdacılardan bahsetmemin sebebi 0 dan daha uyguna alırsınız yoksa 0 alacaksanız uçuk fiyatlar ile karşılaşırsınız.

İnternetten uygun yağ ve filtre bulabilirsiniz. Fren ve diskide serviste değiştirin, fren bu sonuçta.

Maslak'ta işini düzgün yapan insanlar var.

Evet Maslak'ta çok iyi ustalar varmış fakat benim aracım ile ilgileneceklerini zannetmiyorum zira isteyecekleri fiyatı duymak bile istemediğimden hiç sormadım bile. :)
Hocam o hurdacılardan bahsetmemin sebebi 0'dan daha uyguna alırsınız yoksa 0 alacaksanız uçuk fiyatlar ile karşılaşırsınız.

Orijinal olması şart değil zaten uzun yol falan yapmıyorum OEM olabilir ama biraz kalitelisi olsun istiyorum.

Evet Maslak'ta çok iyi ustalar varmış fakat benim aracım ile ilgileneceklerini zannetmiyorum zira isteyecekleri fiyatı duymak bile istemediğimden hiç sormadım bile. :)
Aracınız nedir? Birde Instagram’da sporfrendisk adlı sayfa var buradan OEM parça sipariş verebilirsiniz belki. Herhangi bir yerde değiştirtirsiniz güvenilir. Yağ ve filtreyide kendiniz değiştirin o kadar zor değil.

İnternetteki sanal mağazaların da çoğunluğu sanayide yeri olan kişiler oluyor. Orijinal parçalara servis dışında ulaşmak zor olur. Ulaşsanız bile servis ile arasında çok fiyat farkı olmaz. Kalitesine göre yan sanayi ürünler tercih edilebilir. Mesela bir baskı balata tercih edecek olsanız; Valeo, MAPA, LUK gibi firmalar karşınıza çıkacak. Fiyatına ve markanın genel kalitesine göre tercih etmek size kalmış bir şey. Orijinal parçanın üreticisi de bu tür firmalar olur ama her marka ve model için bu üreticiler değişkenlik gösterebiliyor.

Aracınız nedir? Bir de Instagram'da sporfrendisk adlı sayfa var buradan OEM parça sipariş verebilirsiniz belki. Herhangi bir yerde değiştirtirsiniz güvenilir. Yağ ve filtreyide kendiniz değiştirin o kadar zor değil.

2003 model Volkswagen Bora amortisör ve amortisör takozunu falan da değiştirmek istiyorum. 2.el aldım aracı ne zaman değiştirdiklerini bilmiyorum, diğer parçalar hakkında bilgim yok ama genel olarak bir yenilenme vakti gelmiş parçalar için internet sitesi olsaydı oradan bakarak alacaktım parçaları.
Ayrıca aracımda LPG var, yetkili servisler bu yüzden bakmıyormuş.

Son düzenleme:
2003 model Volkswagen Bora amortisör ve amortisör takozunu falan da değiştirmek istiyorum. 2.el aldım aracı ne zaman değiştirdiklerini bilmiyorum, diğer parçalar hakkında bilgim yok ama genel olarak bir yenilenme vakti gelmiş parçalar için internet sitesi olsaydı oradan bakarak alacaktım parçaları.
Ayrıca aracımda LPG var, yetkili servisler bu yüzden bakmıyormuş.
Bosch araba servisleri var, onlarda ilgilenirler. Oraya gidebilirsiniz. LPG bakımı yapıyorlar mı bilmiyorum. Fiyat yüksek gelirse Maslak’ta bir sürü bilgili usta var onlara danışın derim yüz yüze. 2CR Performance sahibinin Jetta’sı vardı VAG konusunda bilgilidir. Instagram sayfasından ya da 2cr_umit Instagram kişisel hesabından ulaşıp danışın yardımcı olacaktır. Kendileride yağ, filtre, buji-bobin gibi parçaların bakımını yapıyorlar. Amortisör veya fren hakkındada danışabilirsiniz onlara. Biraz reklam gibi oldu ama bir süredir takip ediyorum müşterilerinde her zaman parayı değil isteği ön planda tutuyorlar.

Bosch araba servisleri var, onlarda ilgilenirler. Oraya gidebilirsiniz. LPG bakımı yapıyorlar mı bilmiyorum. Fiyat yüksek gelirse Maslak'ta bir sürü bilgili usta var onlara danışın derim yüz yüze. 2CR Performance sahibinin Jetta'sı vardı VAG konusunda bilgilidir. Instagram sayfasından ya da 2cr_umit Instagram kişisel hesabından ulaşıp danışın yardımcı olacaktır. Kendileride yağ, filtre, buji-bobin gibi parçaların bakımını yapıyorlar. Amortisör veya fren hakkındada danışabilirsiniz onlara. Biraz reklam gibi oldu ama bir süredir takip ediyorum müşterilerinde her zaman parayı değil isteği ön planda tutuyorlar.

Teşekkür ederim. Bosch servislerini daha önce görmemiştim gidip fiyat soracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı