Araba mı Motor mu?

Ben otomobil derim. Bizde motosikletin fazlasıyla tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Hem kışın, yağışta vs. rahat edersiniz. Başta bunlar tatlı gelse de uzun vadede bıktırır. Uzun yolda da otomobil daha rahat olacaktır yine. Arkadaşlarınızla beraber de binebilirsiniz (iki koltuklu araçları istisna tutuyorum).

Kesinlikle araba. Motosiklete sadece zevkine haftasonu binilmesini düşünenlerdenim. Günlük kullanımda kaskı, korumaları, motoru park edecek yeri vs. çok uğraşırsın. İlk etapta araba al. Sonrasında bütçen yeterse git bir tane de motor al ama günlük değil zevkine binmelik.

Murat 124 almak yerine eski model Mercedes W123 alabilirsiniz. 3 ay önce dizel otomatik 300D aracı 21 bine ilk sahibinden alıp içinede 10-11 bin arası harcadım. Cillop gibi oldu.
Çok pahalı. Henüz mutfak sektöründe komiyim, ayrıca üniversite okuyorum. Yazın çalıştığımı biriktirerek alacağım. Ailemden maddi destek alacağımı sanmıyorum. Alırsam da zaten daha iyisini alırım, dediğiniz gibi.
Kocaeli Körfez'de yaşıyorum (Hereke). Biraz ücrâ ve tepe bir yer. Bir araç kesinlikle şart. Araba diyorsanız. bir öğrencinin ucuz ve ilk arabası olacak şekilde önerinizi bekliyorum. Dediğim gibi, 10 bin TL civar düşünüyorum. 2014'de 4000 TL'ye satılan Hacı Murat'tan 2020'de değeri hiç etmese de 15 Bin TL'ye çıkan Hacı Murat'a. Ağır sövüyoru(z)m ilan sahiplerine, görürlerse haberleri olsun.

Geri
Yukarı