Araba sürekli su eksiltiyor

Hocam güvendiğiniz ve kaliteli bir ustaya üst kapak contası yanık testi yaptırın. 😀

Yanıkmış daha 1 hafta oldu değiştireli.
Aracınız nedir?

Mazda E2200 panelvan.
Karaduman sebebi ya yağ yakıyor ya da fazla yakıt gidiyor bir ustaya gösterin hocam kesnin konuşmayayım ama motor masraf çıkaracak.

Yağ yakıyor mu bilmiyorum ama yakıtı normalden fazla yakar oldu ayarı kıstırınca da araç çekişten düşüyor.

Son düzenleme:
Merhaba;

Öncelikle su eksiltmesinin 2 ana nedeni vardır. Birincisi hortum conta ya da su deposundaki bir noktadan sızdırması, ikincisi motor bloğundaki herhangi bir çatlaktan su sızdırması. Motor bloğunu da incelerken 2 ye ayırmanız gerekir. Birincisi dışarı sızdıran çatlak, ikincisi içeri sızdırıp motor yağına karışan çatlaklar. Aracın altına bakmışsınız sanırım ki su eksiltmediğini söylüyorsunuz. Araç çalışırken 90 dereceden sonra fan açmasını bekleyin ve devir daim devreye girsin sizde bu sırada gözlemleyin. Ufak bir çatlaktan su sızıyor ama motor bloğunun sıcağı ile o su yere damlayamadan buharlaşıyor olabilir. Bir de son zamanlarda motor yağ değişimi yaptınız mı? Yağ'a su karışıp karışmadığını kontrol edin.

Merhaba;

Öncelikle su eksiltmesinin 2 ana nedeni vardır. Birincisi hortum conta ya da su deposundaki bir noktadan sızdırması, ikincisi motor bloğundaki herhangi bir çatlaktan su sızdırması. Motor bloğunu da incelerken 2'ye ayırmanız gerekir. Birincisi dışarı sızdıran çatlak, ikincisi içeri sızdırıp motor yağına karışan çatlaklar. Aracın altına bakmışsınız sanırım ki su eksiltmediğini söylüyorsunuz. Araç çalışırken 90 dereceden sonra fan açmasını bekleyin ve devir daim devreye girsin sizde bu sırada gözlemleyin. Ufak bir çatlaktan su sızıyor ama motor bloğunun sıcağı ile o su yere damlayamadan buharlaşıyor olabilir. Bir de son zamanlarda motor yağ değişimi yaptınız mı? Yağ'a su karışıp karışmadığını kontrol edin.
Merhaba;

Öncelikle su eksiltmesinin 2 ana nedeni vardır. Birincisi hortum conta ya da su deposundaki bir noktadan sızdırması, ikincisi motor bloğundaki herhangi bir çatlaktan su sızdırması. Motor bloğunu da incelerken 2'ye ayırmanız gerekir. Birincisi dışarı sızdıran çatlak, ikincisi içeri sızdırıp motor yağına karışan çatlaklar. Aracın altına bakmışsınız sanırım ki su eksiltmediğini söylüyorsunuz. Araç çalışırken 90 dereceden sonra fan açmasını bekleyin ve devir daim devreye girsin sizde bu sırada gözlemleyin. Ufak bir çatlaktan su sızıyor ama motor bloğunun sıcağı ile o su yere damlayamadan buharlaşıyor olabilir. Bir de son zamanlarda motor yağ değişimi yaptınız mı? Yağ'a su karışıp karışmadığını kontrol edin.

Usta bugün 300 kmlik yola gittim 150 gidiş 150 geliş ve giderken en ufak bir düzlük yok aşırı derecede yokuş sürekli suyu takip ederek gittim 2 ton yükle sıkıştıra sıkıştıra gittim ve sıkıştırmama rağmen hiç su eksiltmemiş gelirken de ful iniş aşağı gaza basmadan indim ve takip ederek gittim 2 sefer 3 lt su ekledim her zaman eksiltmiyor arada bir eksiltiyor mesela geçende 20 km yolda 2.5 litre su eksiltti yani senin anlayacan iyi bir usta elinden geçmesi lazım anamurdada böyle bir usta yok araba iyiyse bile onlar bozuyor yakın zamandada yağ değişimi yapmadım.
Merhaba;

2 hafta önce de conta komple yapıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı