Araba sürerken çarpacak korkusu

Krantan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ehliyetimi yaklaşık 2 sene önce aldım ve daha önce hiç araba kullanmamıştım (Manuel ehliyet aldım). Şu anda seçim sonuçlarından sonra acele bir araba almak istiyorum, aklımda vardı ancak seçim bir geçsin dedim ve daha da zam gelecek gibi hissediyorum. Ancak daha önce pratiğim olmadığı için korkuyorum ve en çok korktuğum şey arabanın sağını kontrol edememek, sağdan soldan vurmak veya sürtmek. Bu konuda sizin nasıl tecrübeleriniz oldu, nasıl alıştınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Ostim sanayisinden Gata Hastanesi yolunda öğrendim, sanayide araba sürenlerin eve dönüş yolu. Acayip dur kalk var ve hardcore resmen :D Şimdi de sanki 1 yıldır sürüyormuş gibiyim. 8 ay oldu. Süre süre alışıyorsunuz. Yeter ki kurallara uyun ve diğer kişilerin sizi tahrik veya sıkıştırmasına izin vermeyin. Şeridinizden ayrılmayın.

Psikolojinize bakarak araç kamerası almanızı öneririm.

Bir gün sabah babamın arabasını kaçırdım, haberi vardı tabi, o gün orası senin burası benim derken suyunu çıkartana kadar sürdüm. Bunu yapmadan önce babam yanımdayken biraz sürmüştüm. Bilen biri ile birkaç kere sürdükten sonra bir kere tek başınıza sürerseniz alışırsınız. 🙂

Merhaba arkadaşlar, ehliyetimi yaklaşık 2 sene önce aldım ve daha önce hiç araba kullanmamıştım (Manuel ehliyet aldım). Şu anda seçim sonuçlarından sonra acele bir araba almak istiyorum, aklımda vardı ancak seçim bir geçsin dedim ve daha da zam gelecek gibi hissediyorum. Ancak daha önce pratiğim olmadığı için korkuyorum ve en çok korktuğum şey arabanın sağını kontrol edememek, sağdan soldan vurmak veya sürtmek. Bu konuda sizin nasıl tecrübeleriniz oldu, nasıl alıştınız?
Anksiyeteniz var gibi duruyor, psikoloğa gitmenizi öneririm.

Eğer kendine çok güvenmiyorsan özel direksiyon dersleri alarak pratik yap ve korkularını hocaya anlatarak üstesinden gelmeye çalış. Direkt araba alıp trafiğe çıkarsan kötü sonuçları olabilir.

Ben ilk başlarda dönüşlere sürtmekten korktuğum için çok genişten dönüyordum da yavaş yavaş alışıyor insan. Arabanın sağını kontrol etmek gayet basit arada bir aynaya bakacaksınız.

Bir gün sabah babamın arabasını kaçırdım, haberi vardı tabi, o gün orası senin burası benim derken suyunu çıkartana kadar sürdüm. Bunu yapmadan önce babam yanımdayken biraz sürmüştüm. Bilen biri ile birkaç kere sürdükten sonra bir kere tek başınıza sürerseniz alışırsınız. 🙂
Benim de ilk başlamam böyle olmuştu daha önce hiç araba kullanmamışken babamın arabasını kaçırmıştım ve o günden sonra bağımlılık yapmıştı. Ondan sonra 1 ayda 2 3 yıllık sürücü gibi sürmeye başladım 😀

Geri
Yukarı