Araba uzun süreli nereye park edilebilir?

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Selamlar. Başka şehirde okuduğum için aile ziyaretine vs. gittiğimde araba 3-4 hafta başıboş kalacak. Yol kenarında öylece bırakmak yerine nereye bırakabilirim diye düşünüyorum. Bir fikriniz var mı? Mümkünse ücretsiz daha iyi olur çünkü en az 2-3 hafta orada kalacak. Ücretli otoparklar bu sürede çok yüksek meblağ ister muhtemelen.

Son düzenleme:
Uzun süreli araç parklarında aslında farklı fiyat tarifesi uyguluyor otoparklar. Özellikle belediye otoparklarına sorun isterseniz.

Arkadaşınızın, komşunuzun veya bir akrabanızın garajına/bahçesine olabilir.
Otoparklara bırakamıyorsanız bir arkadaşınızın veya akrabanızın sitesine bırakın.
Birine emanet etmek pek istemiyorum ya. İnsanlara durduk yere sorumluluk yüklemeyeyim. Arabaya bir şey olur falan aramız bozulmasın 😅
Gece açık olan AVM'ler var onlara koyabilirsin ya da havalimanı en mantıklısı olur.
Çok kullanılan ücretsiz avm otoparklarında sıkıntı olmayabilir.
Gece kimse kalmaz da çekerler diye korkuyorum 😬
Uzun süreli araç parklarında aslında farklı fiyat tarifesi uyguluyor otoparklar. Özellikle belediye otoparklarına sorun isterseniz.
Bir bakayım ona. Teşekkür ederim 🙂

Hava limanları ve boş olmak? Hocam hangi şehirdesiniz?
Bursa. Havalimanı pek aktif değil burada, genelde Sabiha'ya gidiyor uçağa binecekler. Hatta belediyenin Sabiha Gökçen'e otobüsleri var.
Bence en mantıklısı havalimani otoparkı ben 2 ay bırakıp gitmiştim olduğu gibi duruyordu.
Bir bakayım ben boş bir günümde havalimanına. Gözüm keserse bir denerim oraya bırakmayı 😅

Geri
Yukarı