Arabada antifriz suyu akıyor

adem009

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm dostlar, bundan 6-7 ay önce arabanın altından su akmıştı kaputu açtığımızda antifiriz kabından aktığını tespit ettik. O gün staya götürdük antifriz kabının kapağını değiştirdiler birkaç gün normale döndü daha sonra tekrar aynı sorunu yaşadık ve bu sefer antifriz kabını değiştirdik ve sorun kalktı. Bu zamana kadar sıkıntı yaşamadık fakat bugün yine aynı sorunu yaşadık babam ustaya gittiğinde motor inecek ve radyatör hortumu değişecek demişler. Motor inmesi bana saçma geldi malum bir motorun inmesi hem çok para hem de bu sorunla biraz alakasız olduğunu düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlar varsa bu konuda fikir ve önerilerini almak isterim. Bu arada hem babamın hem benim araba hakkında çok bilgimiz olmadığından dolayı sizlere danışmak istedik şimdiden teşekkürler.

Buradan yorum yapmak zor açıkcası. Aracınızın modelini bilmiyoruz, motorunu bilmiyoruz, görmüyoruz. Ben de çok bilmiyorum ama hortumun değişmesi için motor inmesi kulağa mantıklı gelmiyor ama belki de doğrudur. En iyi bilgiyi yetkili servisten alırsınız bence. En azından gerçekten gerek olmadığı sürece motorunuzu indirmeye çalışmazlar. Bir de buradan çok aracınızın illaki bir forumu topluluğu vs. vardır. Oraya sorun benzer bir şey yaşayan olmuş mu? Ben olsam yetkili servisine götürür arızasının ne olduğu nasıl çözüleceği hakkında bilgi alırdım en azından.

Buradan yorum yapmak zor açıkcası. Aracınızın modelini bilmiyoruz, motorunu bilmiyoruz, görmüyoruz. Ben de çok bilmiyorum ama hortumun değişmesi için motor inmesi kulağa mantıklı gelmiyor ama belki de doğrudur. En iyi bilgiyi yetkili servisten alırsınız bence. En azından gerçekten gerek olmadığı sürece motorunuzu indirmeye çalışmazlar. Bir de buradan çok aracınızın illaki bir forumu topluluğu vs. vardır. Oraya sorun benzer bir şey yaşayan olmuş mu? Ben olsam yetkili servisine götürür arızasının ne olduğu nasıl çözüleceği hakkında bilgi alırdım en azından.
Kapak normalde azalma var ama sızıntı yoksa değiştiriliyor. Bana da motor indirilmesi saçma geldi ama durumunu bilmiyoruz.
Teşekkür ediyorum yarın ilk işim yetkili servise uğramak olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı