Çözüldü Arabada flash bellek çalmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

the_king4

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese öncelikle merhaba. Konu belki yanlış yerde olabilir kusura bakmayın. 1 tane Sandisk 16 GB flashım var. Ben bunu yedeklemiştim ve sonra laptopuma sorunsuzca format attım. Sonra flashı FAT32 olarak biçimlendirdim ve UmmyVideoDownloader ile MP3 indirdim arabama taktığımda no files dedi. Bu flashı kaybettim yeni bir tane aldım (Megatech 16 GB) bunu format için kullandım :D. Bunu da okumuyor MP3 atınca. Nasıl ve ne ile biçimlendirsem düzelir? Bilgisayarım sorunsuzca okuyor.

Çözüm
Cevaplarınız benim için çok değerlidir. Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ben format usb sini rufus ile uefi için GPT olarak biçimlerirerek yapmıştım. Çözüm ise ; rufusu tekrar açın (Rufus 3.0 yeni sürüm) aygıtınızı seçin ve önyükleme bölümünü önyüklenebilir değili seçin, dosya sistemi fat32 dursun başlat diyin ve biçimlendirin sonra bir mp3 atıp deneyin ben böyle çözdüm herkese teşekkürler. :D:D (Bu arada MBR'yi seçeceksiniz.)
Cevaplarınız benim için çok değerlidir. Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ben format usb sini rufus ile uefi için GPT olarak biçimlerirerek yapmıştım. Çözüm ise ; rufusu tekrar açın (Rufus 3.0 yeni sürüm) aygıtınızı seçin ve önyükleme bölümünü önyüklenebilir değili seçin, dosya sistemi fat32 dursun başlat diyin ve biçimlendirin sonra bir mp3 atıp deneyin ben böyle çözdüm herkese teşekkürler. :D:D (Bu arada MBR'yi seçeceksiniz.)

Çözüm
Çözmenize sevindim :)

Dostum çok sağol internette aramadığım yer kalmadı. Ben de laptopuma format atarken dosya sistemini GPT olarak biçimlendirerek yapmıştım. Daha sonrasında aklıma bile gelmemişti fat32 olarak biçimlendirsemde dosya sistemi GPT olarak kaldığı için arabada müzik dinleyemiyordum. USB belleğimi arabaya bağladığımda iletişim hatası diyordu. Şimdi bu mesajını okudum ve aklıma geldi baktım GPT olarak kalmış gerçekten. Şimdi Rufus ile tekrar düzenleyip MRB yapıyorum. Birazdan arabaya inip tekrar deneyeceğim umarım dediğin gibi çözüme kavuştururum. MRB dosya sistemi yapıp fat32 ile biçimlendireceğim bakalım nasıl olacak.

Not: 2dk önce denedim. Arabada çalıştı. Çok teşekkür ederim. Sağolun. MRB gerekliymiş arabanın okuyabilmesi için.

Dostum çok sağol internette aramadığım yer kalmadı. Ben de laptopuma format atarken dosya sistemini GPT olarak biçimlendirerek yapmıştım. Daha sonrasında aklıma bile gelmemişti fat32 olarak biçimlendirsemde dosya sistemi GPT olarak kaldığı için arabada müzik dinleyemiyordum. USB belleğimi arabaya bağladığımda iletişim hatası diyordu. Şimdi bu mesajını okudum ve aklıma geldi baktım GPT olarak kalmış gerçekten. Şimdi Rufus ile tekrar düzenleyip MRB yapıyorum. Birazdan arabaya inip tekrar deneyeceğim umarım dediğin gibi çözüme kavuştururum. MRB dosya sistemi yapıp fat32 ile biçimlendireceğim bakalım nasıl olacak.

Not: 2dk önce denedim. Arabada çalıştı. Çok teşekkür ederim. Sağolun. MRB gerekliymiş arabanın okuyabilmesi için.
Ne mutlu :)

Cevaplarınız benim için çok değerlidir. Arkadaşlar sorunu çözdüm. Ben format USB'sini Rufus ile UEFI için GPT olarak biçimlerirerek yapmıştım. Çözüm ise; Rufus'u tekrar açın (Rufus 3.0 yeni sürüm) aygıtınızı seçin ve önyükleme bölümünü önyüklenebilir değili seçin, dosya sistemi FAT32 dursun başlat deyin ve biçimlendirin sonra bir MP3 atıp deneyin ben böyle çözdüm herkese teşekkürler. :D:D (bu arada MBR'yi seçeceksiniz.)

Technopat'a kayıt olup beğenme sebebimsin kardeşim. Çok sağ ol, bende de aynı sorun vardı düzeldi :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı