Arabalar 3 Fragmanı

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 1B
E

Eden Dust

Ziyaretçi
Sevdiğim bir animasyon filmi. :)
Çıksa da bir an önce izlesem ya. :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nedense izlediğim çizgi filmler arasında en sevmediğim budur. Genel olarak "araba" sevmediğim için herhalde. :)

Yani ben çocukken çocuk animasyonu idi şimdi biraz daha çocuk ile genç arasındaki kesim için gibi yapılmış hissiyatı verdi bana. Gerçi bana oldukça gereksiz geliyor bir filmin 3.'sünün 5'sinin yapılması. Holywood yeni fikir üretemediği bir döneme girdi. Sadece Holywood'da değil, herkes. Aynı zamanda para babaları da eskisi gibi risk almıyor, bir film zamanında ya da şimdi tuttu ise hemen o filme bir evren sallanıyor bir taraflarından ve sinekten yağ çıkarır gibi o evrenin her bir köşesini kullanıyorlar. Hayır, bu işlemi bizi salak yerine koymadan akıllıca yapsalar, sanata değer vererek yapsalar kimse bir şey demeyecek.

StarWars, Hary Potter, Now You See Me vesaire vesaire. Toys Story bile gına getirdi bana artık.

En kötüsü de hepimizin bildiği Superman, Batman, Wonderwoman gibi kahramanların bulunduğu DC evreninin sahibi olan ve animasyonlarını, çizgi romanlarını en önemlisi filmlerini üreten şirket olan WarnerBros.'un başı çıkıp "Nasılsa izleyicilerin yarısı anlamayacak senaryoyu o yüzden güzel gözükse yeter." gibi bir beyanda bulunabiliyor ve bunu korkmadan yapıyor. Çünkü DC Univer olabilecek en güvenli yatırımlardan biri onlar için. Başlıkta Superman varsa 1milyara yakın hasılat garanti, Batman ve Superman'i kapıştıracak diyelim ama sonra askini iddia edelim ve Ninja Turtles görünümünde Doomsday'i getirelim nasılsa 1 milyar garanti. Kafa bu artık. Sanat olarak bakılmıyor hiç bir şeye. Para kayağı olarak bakılıyor. Fox bu konuda kendini Logan, Deadpool ve Legion gibi yapımlarıni devam ettirirse aklayacak gibi ama diğerleri?

Neden komik olmadığı halde, çok büyük gişe yapmadığı halde Adam Sandler filmleri sürekli çıkmaya devam ediyor biliyor musunuz? Yaptığı neredeyse her film kötü eleştiri yağmuruna tutulsa da sermayeyi sağlayan 1 koyuyor 3-4 alıyor. 20milyona bir Adam Sandler filmi yapılıyor hatta o kadara gerek bile olmuyor genelde. Gişede kötü yorum yağmuru, RottanTomato'da en düşük notlar falan filan sonuç: 60-70milyon gelir. Her zaman, 1 koyulup misli ile alındığı için o adam sürekli saçma sapan beş para etmez fikirlerine onay alıyor.

Yani ben bu animasyona sinemada gideceğim, çoluk çocuk olamasın diye ilk seansa gideceğim hatta ama sevdiğimden beklediğimden değil adının Cars olduğundan. Her kes böyle yapacak, siz de öyle yapacaksınız belli (korsan CD alıyorsunuz ama izliyorsunuz anladığım kadarı ile) yapmcılar da bunun farkında. Sistem böyle.

Şimdi bir de Türkiye oyun piyasasında yapılan ve hepsi para uğruna olan yasa dışı şeylere girmeden kendimi klavyeden uzaklaştırıyorum ve bir adet kas gevşetici içiyorum. Teşekkürler. :D

Ah be! Hem duygulandım hem heyecanlandım. Ne izlerdim varya, sırf bunun ilk bölümünün CD'sini almak için (Bakkalda satılıyordu korsanı.):D bir bakkalda kendimden büyük biriyle kavga etmiştim.(İyi dayak yemiştim, adamın hakkını yemiyeyim şimdi.)
İkinci filminin oyunu vardı ya hani onu da korsan indirmiştim ama her yarıştan sonra ekran kararıyordu korsan ya.:D
(Kızmayın o zamanlar korsan-orijinal fark etmiyordu benim için.:))
Ama bu çizgi film bir çıksın, iki ay bekleyip korsanını satın alacağım:D.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı