Arabalar hakkında genel bilgi verebilir misiniz?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Günün birinde işime yarayabilecek bilgiler veya arabalar hakkında temel bilgiler.

Arabalar hakkında bilgim ne yazık ki arabalar adindaki film kadar.
Arabaların tasarımı ve oyunları haricinde hiçbir Şey ile ilgilenmiyorum.
Hangi markaların hangi sembole sahip olduğunu bile bilmiyorum.

Benzinli çalışanların elektriklilere göre daha detaylı ve sorunlu olduğunu biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günün birinde işime yarayabilecek bilgiler veya arabalar hakkında temel bilgiler.

Arabalar hakkında bilgim ne yazık ki arabalar adindaki film kadar.
Arabaların tasarımı ve oyunları haricinde hiçbir Şey ile ilgilenmiyorum.
Hangi markaların hangi sembole sahip olduğunu bile bilmiyorum.

Benzinli çalışanların elektriklilere göre daha detaylı ve sorunlu olduğunu biliyorum.
Benzinli araçlar benzin ile çalışırlar,
Dizel araçlar mazot ile çalışırlar,
LPG, benzinli araçlara takılır.
Elektrikli araçlar, elektrik devreleri ile akü sistemi dahilinde çalışırlar.

Benzinli araçlar, dizel araçlara göre daha çok yakıt tüketirler. Bunun sebepleri benzinin daha akışkan olması gibi birtakım nedenlerdir.

Manuel araçlarda vitesi, vites topuzu ile sen (örn 1-6 arası) değiştirirsin.
Otomatik araçlarda bu işi araba kendisi yapar. Sen sadece ileri ya da geri alırsın.

Mekanik aksama girmiyorum çünkü temel bilgi olarak çok bir şey veremem orada.

Lütfen dikkat edin : araba sahibi olursanız kesinlikle ama kesinlikle şu incelikleri uygulayın: Yayalara yaya geçitlerinde yol önceliği verin çünkü bu onların hakkı, sinyal kolunu kullanın, trafik sıkışacaksa diğer araçlara yol verin, dikkatli olun, hız yapmayın, emniyet kemerinizi kesinlikle takın.

Son olarak araba markaları hakkında bilgi vereyim : öncelikle arabalar markalarına göre ikiye ayrılır.
1) Mercedes
2) Diğerleri
Mercedes diğer bütün arabalardan farklıdır üstündür, rahattır, keyiflidir, teknolojiktir, güvenilirdir. Mercedes bir kral bir yönetici, diğerleri ise vassal, halktır.
Mercedes dışında çok iyi ya da iyi denilebilecek markalar sıra halinde şunlardır :
- Audi,
- Honda,
- Nissan,
- Volvo
- Volkswagen
- Toyota
- Peugeot
- Ford
- Mini
- Jeep
- BMW

Geri