Arabalar hakkında her şey nasıl öğrenilir?

Bu iş için merak ve sevmek gerek sevmezsen hiç araştırıp merak etmezsin.

Merak ve sevgi zaten var hızlı ve öfkeli izleyip de Paul Walker'ın Supra'sını görüp de araba sevmeyeni de ne bileyim? 😂
Motor yapısı hakkında mı bilgi sahibi olmak istiyorsun yoksa nasıl drift atılır bunları mı öğrenmek istiyorsun?

Genel olarak hepsi hocam kafayı bozdum hızlı ve öfkeli de ikisi de geçiyor sizce hangisinden başlayıp sonra hangisiyle devam etmeyilim?

Ben ilk olarak araba programları, araba belgeselleri ile başlamıştım. Şu an YouTube'da daha çok içerik olduğu için merakınız varsa zaten oradan bulursunuz istediğiniz her şeyi.

Oğuzhan Yıldırım
Otomobil Günlüklerim
Otomobilin Mesut Abisi gibi kanalları takip et.
Ayrıca Tamirhane, Tarcanlar gibi kanalları da takip edebilirsin.

Merak ve sevgi zaten var hızlı ve öfkeli izleyip de Paul Walker'ın Supra'sını görüp de araba sevmeyeni de ne bileyim? 😂

Genel olarak hepsi hocam kafayı bozdum hızlı ve öfkeli de ikisi de geçiyor sizce hangisinden başlayıp sonra hangisiyle devam etmeyilim?
Arabanın sistemi ve motoru ile başla sonuçta direkt drift atmayı öğrensen her arabayla atamazsın. Ön çekiş ile atılmaz mesela, el freni çekince ön çekiş arabanın ön tarafı kilitlenir.

Sistem ve motor hakkında bilgi veren site, belgesel veya bir kanal var mı bildiğiniz?

Öyle bildiğim bir site yok ancak ben çok eskiden girerdim sahibinden sitesine, bakardım sevdiğim arabalara. Açıklamalarında yazardı, örneğin 450HP yazıyor nedir bu 450HP? Gider araştırırdım. Tork nedir, ESP nedir gibi şeyleri hep araştırırdım. Instagram'da araba paylaşan sayfaları takip et yorumlarında öğreniyorsun zaten her şeyi.

Geri
Yukarı