Lowrider Arabalar Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
'60 DeVille duruken, Lowrider'lar da neymiş!
375449

Morruk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Şişli
2-3 sene önce 64 impalamı sattım (avatarımdaki). Lowridercıların en çok tercih ettiği modellerden biridir. Ama ben açıkçası low rider olayından nefret ediyorum. Örneğin 64'ün tüm olayı süspansiyonlarıdır. Kaputa serçe parmağınızla bastırırsınız ve araba oynar. Boşta gaz verdiğinizde araba sağa sola sallar kafayı. Yani aşırı yumuşaktır süspansiyonu. Lowrider bence kasaplık :)

painkiller

Gigapat
Makaleler
7
Yer
İstanbul
Hayran olduğum bir tarzdır. Hatta şu aşağıdaki şaka olayında bile kimisinin yaklaşımı hayranlık kimisinin ki ise tehlikeli adam oluyor:) Lowrider olayı eskiden daha yaygındı sokaklarda ama günümüzde modifiye ve lowrider olayları geri bırakıldı artık.

Cruslan

Kilopat
Makaleler
18
Yer
MB - F1 W12 E
Amerikan kekosu diyebileceğimiz insanların kullandığı araba tipi. Türkiyede Şahin, Golf, Doğan, Scirocco, Kartal, Leon, Ibiza vb. gibi genç işi arabalarda lowrider geleneğine uygun olarak alçaltılır. Genellikle sanayii denilen bölgede yay kesme olarak tabir edilen işlem sonrası araç lowrider karakterisliğine uygun hale gelir. Güngören, Bağcılar vb. ilçelerde bolca görülür.

Yukarı