Arabayı galeriden aldıktan sonra çıkan masraflar için dava açılır mı?

Tüketici hakem heyeti miktar yönünden görevsizdir. İlk yoruma aldırmayın. Yapmanız gereken dava açmaktadır. Vakit kaybetmeden bir avukata danışırsanız doğru yönlendirilirsiniz.

Satıcının önerdiği experte gitmemek lazım aralarında anlaşıp bilerek yapıyorlar.
Bide servise değilde sanayide bilindik ustalara gidersen fiyatlar yarı yarıya düşebilir.

biz kendimiz expertize götürdük ama oradakileri de tanımıyorduk öyle gördüğümüze girdik

Youtube'da Tarcanlar oto ekspertiz diye bir kanal var. Adam meşhur oldu böyle olaylarla çok karşılaşıyor ne yapacağını bilebilir. Yorum filan yazarak telefon numarasını bularak bir danış istersen. Belli başlı kanunlar geldi TSE belgesi geldi ekspertiz işi o kadar başı boş değil artık. Adamlar arabayı alıyor Kocaeli ilinden geçerken bir de o adama götürüyor ve durum kötü çıkarsa 24 saat içinde dava açılabiliyormuş. Ama kaporta farklı motor farklı bir yine arabayıyıpratmışsınız bilinçsiz kullanıp bu hale getirmişsiniz diyebilirler mi bilmiyorum. Çünkü hile hurda çok yine sizinki gibi tabiri caizse bitik motorlu araçlara yağ katkısı ekleyip sağlıklı sıhhatli çalışmasını sağlıyorlar ve araba ekspertizde dyno ya çıktığında ne yağ yakıyor ne üfleme ne siyah mavi duman atma olayı oluyor ve bu durum geçici bir çözüm belki 2 saat sonra belki 2 gün sonra araba patlak veriyor. Mahkemeye veren çok bilirkişi atanıyor gelip inceliyor kanıtın var ise. Yani araba yapılmamış olması lazım bana göre.

Araya sıkıştım Allahından bulsunlar ne diyelim araştırmaya yine de devam edeceğim

Bunca yıldır araba işi içerisindeyim çokça araba aldım sattım ekspertizin "bu araç alınır/alınmaz" gibi kelimeler kullanması saçmalık. Ekspertizler genelde motora bakmazlar,baksalar da anlamazlar. Onların hizmeti; araç kaporta durumu,hasar durumu,boya ve km bakmaktır. Detaylı motor testi için aracı ya yetkili servisine götürün ya da sanayide iyi bir yerde dynotest yaptırın.

Büyük ihtimalle ekspertiz ve satıcı anlaşmalı. İkisiyle de konuşun baktın atar gider yapıyorlar. "Etinden korkanın kemiğini seveyim" de ve tüketici hakem heyetine başvur ve üzerine her iki şahısa da dava aç. Dava kağıtlarını yolla onlara arabayı sattığı fiyata bile geri alır.

Milletin zar zor boğazımızdan kesip para biriktirip,kredi çekip elimize geçen paraları arabaya yatırıyoruz böyle soysuzlar insanların 3 kuruşunu haram yoldan alarak çocuklarına yediriyor. Yazık günah kuran çarpsın. Peşlerini bırakma dostum yapış yakasına az para ödemedin sen o arabaya.

Olayın peşinden gideceğim ama pek ümitli değilim...

İlk önce bence arabayı bir yetkili servise götürüp sorunun tam olarak neden ve nasıl olduğuyla ilgili bir bilgi ve rapor alın sonra bir avukattan yardım alarak hukuki süreç başlatın ama maalesef bunlar hem masraflı hem zaman alıcı şeyler. Keşke bu kadar kredi masrafına girmeden önce galeriler ile ilgili araştırma yapsaydın pahalı yada ucuz 2. el araç galeriden vb. 2. el satılan yerlerden alınmaz alınırsa da değil güvenilir ekspertize üstüne birde yetkili servisinden randevu alıp arabayı birde oraya göstermek lazım. Kilometresi düşürülmüş filo aracı satmak galerici kardeşlerimizin 1. gelir kaynağıdır mesela. Beyaz Clio'lar, Egea'lar...

İlk önce bence arabayı bir yetkili servise götürüp sorunun tam olarak neden ve nasıl olduğuyla ilgili bir bilgi ve rapor alın sonra bir avukattan yardım alarak hukuki süreç başlatın ama maalesef bunlar hem masraflı hem zaman alıcı şeyler. Keşke bu kadar kredi masrafına girmeden önce galeriler ile ilgili araştırma yapsaydın pahalı yada ucuz 2. el araç galeriden vb. 2. el satılan yerlerden alınmaz alınırsa da değil güvenilir ekspertize üstüne birde yetkili servisinden randevu alıp arabayı birde oraya göstermek lazım. Kilometresi düşürülmüş filo aracı satmak galerici kardeşlerimizin 1. gelir kaynağıdır mesela. Beyaz Clio'lar, Egea'lar...

Bir kere dilim yandı artık asla yanaşmam . Fiat özel servisine gittim enjektör , egr değişmesi gerekiyor dediler. Yaptıracağım artık sonra satacağım zararına . Ne diyeyim hakkımı helal etmiyorum...

Geçmiş olsun. Ben dava da açsanız çok bir şey değişeceğini düşünmüyorum. Kaporta hasarı çıksa belki ispatlanabilir ama motor olunca durum değişiyor. Galeri ve ekspert firma şunu diyebilir;

Benim raporumda, sattığımda sorun yoktu adam aldı belki denemek için otobana çıktı arabayı zorladı vs vs. motor üst kapak contasını yakmış vb. şeyler söyleyebilir sizde bunu kanıtlayamazsınız maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı