Arabayla Gördüğünüz En Yüksek Hız

88 model Mercedes ile 205 gördüm. Ama arabada gram titreme olmadı (Ben kullanmadım, eniştemle memlekete giderken, otobanda gördük).

Porsche 911 4S ile 300 KM gördüm.

Motor modifiyeli (280 HP) S40 T4 ile de ibre göstermiyor ama tahmini 280 KM gördüm birçok defa. İlk arabamdı bu araba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence hızdan daha önemli bir şey varsa o da ivmelenmedir. İvmelenmenin tadı bambaşka.
Kesinlikle katılıyorum. Top speed hem tehlikeli hem de keyfi yok bence. Çok önemli bir şey yoksa uzun yolda asla hızlı gitmem ama benzinli Turbo araçlar kullanırken ışıklarda tam gaz yapmak inanılmaz hoşuma gidiyordu ya da yolda boşluk bulunca kısa mesafeli ivmelenmeler. O motorun sesini duymak yetiyor.

Son düzenleme:
Geçen sene yakın bir arkadaşımın kiralamış olduğu BMW M5 F10 Twin Turbo V8 560 HP modeliyle İstanbul-İzmir arası maksimum 310 km/h saat hız yapmıştım. Hayatımda sürüş anlamında en çok keyif aldığım anlardan biriydi diyebilirim. Keşke imkan olsa da iş hayatına geçiş yaptıktan sonra alabilsek böyle bir araç, gerçi Türkiye şartlarında aylık geliri 15-20K'nın aşağısında olan birinin bu tarz bir aracı rahatlıkla alıp, yıllık vergilerini de aksatmadan ödemesi aşırı güç, hatta imkansıza yakın bir şey.

Geri
Yukarı