Araç almak için tavsiye

1.3 Multijet E6 2021 model Egea aracım var bana 1.3'ü anlatma.
Pekala dostum, sen böyle dedin diye şuan kullandığım 2 farklı 1.3 motoru da anlatmıyorum. Ben başka motor kullanıyorum/kullanmışım demek ki 🤣

Attığın Astra E5 motorlu ve daha önceki mesajımda da dedim ki "E5 almayın derim", çünkü E5 motorlar sorun çıkarabiliyor. DPF'si, EGR'si, manifoldu kurum doluyor düşük devirde kullanmaktan, motor kurum bağlıyor ve bu yüzden nefes alamıyor, bunun sonucunda da çekmiyor.

1.3 Astra ile, eğer öncesinde bakımlar vs. zamanında yapılmışsa bir sorun yaşamazsınız.
En kötü aldığınızda (Euro 5 motorsa almayın derim, Euro 4 ise daha iyi olur) EGR ve manifold temizliği yaptırıp yazılım attırırsınız, performans biraz iyileşir.

Bu da demin söylediğim şeye çıkıyor;

Aracınızın bakımsız olup performansının düşük olması motorun suçu değil.

Son düzenleme:
Pekala dostum, sen böyle dedin diye şu an kullandığım 2 farklı 1.3 motoru da anlatmıyorum. Ben başka motor kullanıyorum/kullanmışım demek ki 🤣

Attığın Astra E5 motorlu ve daha önceki mesajımda da dedim ki "E5 almayın derim", çünkü E5 motorlar sorun çıkarabiliyor. DPF'si, EGR'si, manifoldu kurum doluyor düşük devirde kullanmaktan, motor kurum bağlıyor ve bu yüzden nefes alamıyor, bunun sonucunda da çekmiyor.

Bu da demin söylediğim şeye çıkıyor;

90.000 km zar zor yaptım.
Bütün bakımları Opel Odak serviste yaptırdım. Bakımsız falan değildi araç.

22 yaşında, 5 yılda 90 bin kilometre yapman pek inandırıcı gelmedi.
Bana daha çok evin arabasıymış, 17 yaşında ehliyetsiz ve acemice arabayı kaçırıp kullanarak edindiğin tecrübelere göre konuşuyorsun gibi geliyor. 5 yılda 90 bin kilometre yapılabilir evet ama hepsini senin yaptığına inanmıyorum :D

22 yaşında, 5 yılda 90 bin kilometre yapman pek inandırıcı gelmedi.
Bana daha çok evin arabasıymış, 17 yaşında ehliyetsiz ve acemice arabayı kaçırıp kullanarak edindiğin tecrübelere göre konuşuyorsun gibi geliyor. 5 yılda 90 bin kilometre yapılabilir evet ama hepsini senin yaptığına inanmıyorum :D

2011 senesinde aldık dediğime göre 11 yaşında almış halim yok.
2011-2017 aralığında aracı kullandık. Evin arabasıydı ve aile büyüklerimin çektiği eziyeti görüyordum.
90.000km yaptıktan hemen sonra ilana koyarak aracı sattık. 2017 senesinde benim de ehliyet telaşımla beraber evin aracını değiştirdik ve V40 Cross Country aldık. 2021'de 50.000Km'de kendime Ford Focus satın aldım ve 1 senede 40.000km yaparak aracı 90.000Km'de sene sonunda sattım. Şu an Egea aracım var.

90.000 km zar zor yaptım.
Bütün bakımları Opel Odak serviste yaptırdım. Bakımsız falan değildi araç.

1.şahıs ile konuştuğum için aracı benim kullandığımı düşündünüz, kusura bakmayın.

Hocam şirket benim ve kendi şirketimin aracını kullanıyorum.
Egea ile beraber toplamda 9 tane daha şirket aracım var. 😂

Egea kötü bir araba değil bana göre gayet performans aracı. Bir tane egea arabam olsa severek kullanırım. Fakat hocam boşuna tartışmayın zamanınıza yazık, bu üye hep kendisini haklı çıkartır.

Egea kötü bir araba değil bana göre gayet performans aracı. Bir tane egea arabam olsa severek kullanırım. Fakat hocam boşuna tartışmayın zamanınıza yazık, bu üye hep kendisini haklı çıkartır.

Egea'dan çok memnunum keşke 1.6 Dizel alsaydım diyorum ama 1.3 dizel İstanbul trafiği için ideal.
1.6 dizel keşke alsaydım deme sebebim arka frenler disk olarak geliyor. 1.3 dizellerin arka frenleri maalesef kampana.

Geri
Yukarı