Araç için en iyi ses sistemi nasıl yapılır?

Enes Baran 0303

Hectopat
Aracında 4 midrange, 1 bass, 1 amfi var ama ses az, bass çok gibi geliyor. Ses kalitesiz, yüksek bassli gibi geliyor. Bir arkadaşım tweeter ekle 2 tane düzelir dedi ama nasıl yapsam bilmiyorum. Hareketli şarkılar çok iyi hissettiriyor ama Müslüm Gürses tarzi Slow'lar kotu.

Midrange orta ses verir ve 4 adet midrange tweeter olmadan çok fazla kulak tırmalar tam tiz vermez tweeter takmanız lazım.

Amfi ayarınız bozuk olabilir. Midrangelerin de kendine özgü kullanım alanları var. Mesela benim arkadaki Midrangeler 18'lik jameson, önler 16'lık. Öndekiler bass için arkadakiler saf ve yüksek ses. Hangi tür olursa olsun hem bass hem ses çok güzel uyumlu. Tweet bile istemiyor yani.

Midrangelerin modelleri var mı? Hangi teybi kullanıyorsunuz?

Amfi ayarınız bozuk olabilir. Midrangelerin de kendine özgü kullanım alanları var. Mesela benim arkadaki midrangeler 18'lik jameson, önler 16'lık. Öndekiler bass için arkadakiler saf ve yüksek ses. Hangi tür olursa olsun hem bass hem ses çok güzel uyumlu. Tweet bile istemiyor yani.

Midrangelerin modelleri var mı? Hangi teybi kullanıyorsunuz?

Modellerini nereden ogrenebilirim?
Piranha markasının ekranlı Bluetooth'lu olan bir teyibini kullanıyorum araci aldığım da bu vardi açıkçası pek anlamam ses sistemlerinden.

Bir çift Pioneer TS20 yeterli olur. Bu arada amfi ne? Gain ayarı.

Bir çift Pioneer TS20 yeterli olur. Bu arada amfi ne? Gain ayarı ne kadar açık?

Yarin sabah hemen kontrol edip size söyleyeceğim amfimin ne olduğunu gain ayarinin da ne olduğunu bilmiyorum Pioneer TS20 nereden temin edebilirim.

Piranha markasının ekranlı Bluetooth'lu olan bir teyibini kullanıyorum araci aldığım da bu vardi açıkçası pek anlamam ses sistemlerinden.

Teyp kötü amfi çıkışı olmasına bile şaşırdım.

Yarin sabah hemen kontrol edip size söyleyeceğim amfimin ne olduğunu gain ayarinin da ne olduğunu bilmiyorum Pioneer TS20 nereden temin edebilirim.

İkinci el sitelerinden alabilirsiniz veya ikinci el istemezseniz sıfır pahalı gelirse for-X'in 100 watt modelleri nispeten uygun fiyata satılıyor onlardan bir takım iş görür. Teyp pek iyi değil hoparlörler ve subwoofer'ınızın gücünü tam yansıtması için teyp ve amfinin çıkışının güçlü olması gerekiyor. Aksi taktirde en kaliteli hoparlörler olsa bile ses düzgün çıkmaz.

Son düzenleme:
Eski efkar cengiz Müslüm Gülden tarzı dinlemek istiyorsanız Pioneer oval bakabilirsiniz hem enerjik hem de efkarlı şarkılarda on numara ama öncelikle bir Pioneer teybe geçiş yaparak başlayın Piranha leş

Geri
Yukarı