Arama çubuğu çalışmıyor

spuftie

Hectopat
Merhaba, arama çubuğum çalışmıyor fakat herkesin ki gibi yazılmıyor değil herhangi bir şey yazabiliyorum fakat hiçbir sonuç yok ve normalinden farklı gözüküyor. Normalde bazı kısayollar falan çıkarken şimdi sadece büyüteç işareti var ve aramalara herhangi bir sonuç bulmuyor.

resim_2021-02-24_141040.png

resim_2021-02-24_141128.png

Merhaba, arama çubuğum çalışmıyor fakat herkesin ki gibi yazılmıyor değil herhangi bir şey yazabiliyorum fakat hiçbir sonuç yok ve normalinden farklı gözüküyor. Normalde bazı kısayollar falan çıkarken şimdi sadece büyüteç işareti var ve aramalara herhangi bir sonuç bulmuyor.

Eki Görüntüle 893960

Eki Görüntüle 893964

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp.

Kod:
sfc /scannow

Komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

Hocam, Windows + R yapın. Gelen ekrana ctfmon.exe yazıp deneyin.

Regeditten Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Şu konuma git.
Yeni dize değeri oluştur adını ctfmon.exe koyun.
C:\Windows\system32\ctfmon.exe
Şu değeri verin yeniden başlatın.

yahu bende uğraşıyorum kaç gündür. Denemediğim şey kalmadı. Ama geçici bir çözüm bulabildim. görev çubuğuna sağ tıkla dokunmatik klavye öğesini ekle görev çubuğuna sonra başlata tıkla 2-3 kez arama yerine yazmaya çalış sanal klavye ile sonra çalışmaya başlayacaktır ciddi bir sorun hemde baya cidddi, bizi bu kadar alıştırıdılar win7 den beri arama çubuğuna şimdi çalışmıyor pc den zevk alamıyorum yahu. Ha birde dostum bu işlem sonrası sakın yeniden başlatma hep kapat aç yap yoksa başa sarıyor yine sanal klavyeye kullanmak zorunda kalabiliyoruz :((
Bu yazılanların hepsi denendi ve kesinlikle çalışmıyor. Benim yaptığımı yaparsanız kesin çalışacaktır. Boşuna uğraşma dostum. Bende baya bir takıntılıyım pc konusunda 2 günümü yedi bana mısın demiyor :))) Dediğim gibi çalışınca yeniden başlat yapma kapat ve aç hiç bozulmaz.. kg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı