Arama sırasında kulaklık yerine telefon mikrofonu kullanılıyor

ktskn

Hectopat
Sanırım kulaklığın mikrofonu çalışmıyor. Ses kaydı aldım birkaç tane ve hepsi telefon mikrofonundan geliyordu. Aramalarda da sesimin hep boğuk geldiğini söylüyorlar. Telefon cebimde olduğu için sanırım.

Screenshot_20240116_170309_Chrome.jpg

Nedeni ne olabilir?

Kulaklık markası, Samsung Buds 2.
Telefon markası, Galaxy A23.

Sanırım kulaklığın mikrofonu çalışmıyor. Ses kaydı aldım birkaç tane ve hepsi telefon mikrofonundan geliyordu. Aramalarda da sesimin hep boğuk geldiğini söylüyorlar. Telefon cebimde olduğu için sanırım.

Eki Görüntüle 2086343

Nedeni ne olabilir?

Hocam Bluetooth yerinden veya arama yerinden mikrofon seçiliyor diye biliyorum.

Eki Görüntüle 2086343

Nedeni ne olabilir?

Aynı sorun bendede gerçekleşiyordu ya kulaklığınızın mikrofonu çok toz almış yada telefonunuz sıkıntılı

Aynı sorun bendede gerçekleşiyordu ya kulaklığınızın mikrofonu çok toz almış yada telefonunuz sıkıntılı
Birkaç defa yere düşürdüm. Toz da almış olabilir. Sesi sorunsuz, aktif gürültü engelleyici de sağlam. Ama iş mikrofona gelince, sanki yok gibi, çalışmıyor.
Hocam Bluetooth yerinden veya arama yerinden mikrofon seçiliyor diye biliyorum.
Seçili zaten de, yok ama.

Bende de bu sorun var hocam. Kablolu kulaklıkla konuşurken bazen sıkıntı oluyor. Telefon mikrofonu kullanıyormuş gibi. Kulaklığım JBL CSI100

Geri
Yukarı