Kulaklık mikrofonu default laptop mikrofonu yerine geçiyor

yunus09

Kilopat
Daha fazla  
Selam, laptopa kulaklık taktığımda kulaklığın mikrofonu ayrı bir aygıt olarak gözükmek yerine laptopun mikrofonun yerine geçiyor. Laptop mikrofonum kulaklık mikrofonumdan daha iyi. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1678817200699.png

OBS kayıt yardımıyla aradaki farkı anladım. Kulaklık takılıyken yukarıdaki ekran görüntüsünü aldım. Kulaklığı çıkardım yeniden girdim aynı manzara. Ama kulaklığı takınca ses kulaklıktan çıkarınca PC'nin kendi mikrofonundan alınıyor.

Sağ altaki ses ikonuna sağ tık yapıp ses ayarlarını açın. Giriş cihazlarında iki mikrefon varsa değiştirebilirsin.

telefon kulaklığı mı takıyorsun yoksa kulak üstü kulaklık mı ?

Ayrıca telefon kulaklığı ise cihazında tek jak yoksa telefon kulaklığının mikrofnunu kullanmak için jak birleşitirici almalısın.
Kulaklığın hem ses verme hemde mikrofonunu kullanmak istiyorsan taktığında aşağıdaki görseldeki gibi bir uyarı geliyorsa 3. seçeneği seçmelisin.

Dosya Ekleri

• asdfasdfasdf.jpg
    asdfasdfasdf.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 10
Sorum yanlış anlaşılmış gibi hissediyorum. Telefon kulaklığımı bilgisayara bağladığımda. Kulaklıkğın mikrofonu, default laptop mikrofonunun yerine geçiyor. Ayrı bir aygıt olarak gözükmüyor. Yani kulaklık takılıyken laptopub default mikrofonuna erişimim kalkıyor. Ayrı bir aygıt olarak gözükse dediğinizi yapıcam zaten. Lakin mevcut default mikrofonunyerine geçiyor direk.

Sorum yanlış anlaşılmış gibi hissediyorum. Telefon kulaklığımı bilgisayara bağladığımda. Kulaklıkğın mikrofonu, default laptop mikrofonunun yerine geçiyor. Ayrı bir aygıt olarak gözükmüyor. Yani kulaklık takılıyken laptopub default mikrofonuna erişimim kalkıyor. Ayrı bir aygıt olarak gözükse dediğinizi yapacağım zaten. Lakin mevcut default mikrofonunyerine geçiyor direk.

Başka kulaklık ya da mikrofonda bu oluyor mu? Olmaması lazım.

Geri
Yukarı