Arapça öğrenmek zor mudur?

Arapça öğrenmek zor sıfırdan öğreniceksen çok zor çünkü alfabesi bile değişik örnek olarak ingilizce-türkçe kolaydır çünkü alfabe aynı 1-2 harf anca değişiyor ama arapçada full değişik.

Hocam ön yargı ile yaklaşma öyle deme oralar tam gezmelik yerler.
Valla filistinde-israilde full gezilicek yerler var bu arada havadakilerde ne öyle ya?

Arapça öğrenmek zor sıfırdan öğreniceksen çok zor çünkü alfabesi bile değişik örnek olarak İngilizce-Türkçe kolaydır çünkü alfabe aynı 1-2 harf anca değişiyor ama arapçada Full değişik.

Vallahi filistinde-İsrail'de Full gezilecek yerler var bu arada havadakilerde ne öyle ya?

Asdaskpoaskdpaosdkapodsakopd hocam sesli güldüm ama ciddiyim ön yargı ile yaklaşma derim ben Arap sevdalısı değilim yanlış anlama.

Din hocam B2 seviyesinde Arapça'sının olduğunu söylüyor. Bize şunu demişti: Mesela yazmak fiili şahıslara göre Türkçe'de şöyle: Ben yazdım, sen yazdın, o yazdı, onlar yazdılar, biz yazdık, siz yazdınız, bu kadar. Ama Arapça'da sadece yazmak fiilini 28 farklı şekilde çekimleyebiliyormuşsun. O iki erkek yazdı, o iki kız yazdı, o erkek yazdı, o kız yazdı, gibi. Ama şunu da demişti: Türkçe'de bir sürü Arapça kelime olduğu için Türkler Arapça'yı kolay öğrenir, demişti.

Arapça öğrenmek zor sıfırdan öğreniceksen çok zor çünkü alfabesi bile değişik örnek olarak ingilizce-türkçe kolaydır çünkü alfabe aynı 1-2 harf anca değişiyor ama arapçada full değişik.

Valla filistinde-israilde full gezilicek yerler var bu arada havadakilerde ne öyle ya?
Aga filistinde eğer üstünde israel yazan uçan bir şey geliyorsa üstüne sıkıntı etme bir kaç saat sonra sorgudasın.

Din hocam B2 seviyesinde Arapça'sının olduğunu söylüyor. Bize şunu demişti: Mesela yazmak fiili şahıslara göre Türkçede şöyle: Ben yazdım, sen yazdın, o yazdı, onlar yazdılar, biz yazdık, siz yazdınız, bu kadar. Ama Arapça'da sadece yazmak fiilini 28 farklı şekilde çekimleyebiliyormuşsun. O iki erkek yazdı, o iki kız yazdı, o erkek yazdı, o kız yazdı, gibi. Ama şunu da demişti: Türkçede bir sürü Arapça kelime olduğu için türkler Arapça'yı kolay öğrenir, demişti.

Anladım.

Geri
Yukarı