Arapça öğrenmek zor mudur?

Belki Almanca ve ingilizceyi öğrenmiştir. Üstüne eklemek istiyordur. Profesör Celal Şengör bile Arapça ogrenmedigim için çok üzgünüm diyor.

Doğrudur hocam bende bir dönem uğraştım öğrenmek için ama olmadı aynen dediğiniz gibi olabilir.

Doğrudur hocam bende bir dönem uğraştım öğrenmek için ama olmadı aynen dediğiniz gibi olabilir.
Yaa dil öğrenmek hadi başlıyoruz çalışmaya falan diye olmaz bence. Okulda sınavları için meyveleri, sebzeleri, nesneleri, eşyaları takır tıkır ezberleyip paso 95-100 aliyoduk. Dershane, okul ortamı gibi bir ortam olması lazım dil için.

Okumak değil anlamaktan bahsediyorum, harfleri herkes kolayca okuyabilir öğrendikten sonra. Ben latince harflerle herhangi bir şey yazsam yine okuyabilirsin ancak anlayacak mısın?
Valla ne yalan söyliyim o kadarını hatırlamıyorum sadece kurana geçtiğimizde arapça olarak rahatça okuyabiliyoduk onu hatırlıyorum. Direkt olarak mealini türkçe anlıyo muydum hiç bi fikrim yok.

Yahu dil öğrenmek hadi başlıyoruz çalışmaya falan diye olmaz bence. Okulda sınavları için meyveleri, sebzeleri, nesneleri, eşyaları takır tıkır ezberleyip paso 95-100 aliyorduk. Dershane, okul ortamı gibi bir ortam olması lazım dil için.

Hocam bende okulda öğrenmeye çalıştım zaten depremden sonra kaldı işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı