Arapça öğrenmek zor mudur?

Daha fazla  
Arapça öğrenmeyi düşünüyorum ama nereden öğrenebileceğimi ve zor olup olmadığını bilmiyorum. Youtube kanalı onerebilir misiniz? Almanca ve İngilizce biliyorum bunlar öğrenmemde fayda sağlar mı?

Hocam çok farklı diller ingizilce ve Almanca ama Türkçe yardımcı olabilir yanlış anlama ama neden Arapça oğrenmek istiyorsun.

Arapça öğrenmeyi düşünüyorum ama nereden öğrenebileceğimi ve zor olup olmadığını bilmiyorum. Youtube kanalı onerebilir misiniz? Almanca ve İngilizce biliyorum bunlar öğrenmemde fayda sağlar mı?
Ortaokulda imamhatip okudum, yazmayı da orada öğrendim. Alıştırma kitapları zart zurt. 3. Yılımda Anadolu lisesindeyim hâlâ daha bildiğim bir kaç kalıp, kelime var. Yazış stili olarakta tüm kelimeler tıkır tıkır. Yazma olarak kolay, ezberde senin isteğin olacak. Ben şunu yaparım dediğib zaman yapıyorsan o iş tamamdır dostum.

Halk eğitim merkezlerinin kursları oluyor. Orada varsa ücretsiz yapmış olursunuz. Islak imzalı kurs bitirme belgesi almanız gerekiyor. Veya e-devlet üzerinden bakabilirsiniz. Islak imzalı olanlar para istiyor.

Arapça içerisinde birçok dilden kelime mevcut, kelimeleri anımsatabilir. Dil bence zor.

Anlayabiliyor muydunuz?

Evet. Cüz'ü bitirip kurana geçmiştik rahatça okuyordum. Zaten belirttim o zaman kuran kursunda hoca ile öğrenirdik. Tek başıma şu an başlasam YouTube'dan falan asla öğrenemem büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı