Arc A750 Days Gone düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

TicTac

Hectopat
RAM
G.skill Ripjaws V 16 GB
SSD veya HDD modeli
MLD m300
Ekran kartı
Arc A750
Anakart
h610m k d4
İşlemci
12100f
Oyunda benim sistemimde bazı yerlerde 40 FPS'ye bile düştüğü oluyor ama FPS test videolarında Days Gone'da FPS 80'den aşağı düşmüyor bunun nedeni ne olabilir? Re-bar aktif ve işlemcim 12100F. Sadece Days Gone değil neredeyse izlediğim tüm FPS test videolarındaki oyunlardan düşük FPS alıyorum nedensiz bir biçimde, kart Max 70 derece ve artı olarak tam kullanılmıyor yer yer yüzde 60 bile olduğu oluyor. Ama yine FPS test videolarından baktığımda Arc A750'in Days Gone'da kullanımı yüzde yüz.

DXVK kurun hocam, bende aynı kartı kullanıyorum.
Burada nasıl yapılacağı yazıyor; GitHub - doitsujin/dxvk: Vulkan-based implementation of D3D9, D3D10 and D3D11 for Linux / Wine

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam izlediğim videoda 1.10.3 sürümünü indiriyor ve en son sürümü indirmemiz gerektiğinden bahsediyor. En son sürüm 2.3 ancak videodaki kişi video tarihinden dolayı sanırım 1.10.3 indiriyor, siz hangisini kurup sorun yaşamadınız?

Vulkan'ı kurdum ve oyunun gerekli dosyalarının içine attım, Afterburner ile kontrol ettim. Vulkan olarak gözüküyor ancak performansta hiçbir fark oluşmadı.

Edit: FPS düzeldi sanırım yanlış bir kurulum yaptım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı