Days Gone düşük FPS ve kasmanın çözümü

İşletim sistemi
Windows 11

Esx_UmuT

Centipat
Yer
Frankfurt am Main
Daha fazla  
Meslek
Artist
Hazır Days Gone indirime girmişken alayım dedim. 1 gigabit internet deneyimi ile 15 dakikada indirme fırsatı buldum. Windows 11 kullanıyorum. Sistemim gayet iyi olmasına rağmen, hikaye ekranı bittikten sonra motosiklet sürme sahnesine gelince FPS 15'lerde geziyordu. Garip olan kaliteyi düşürsem de, çok yüksek yapsam da FPS rezalet durumdaydı. Yabancı videolar izledim ve internette araştırma yaptım ama adamakıllı bir çözüm bulamadım. Bazıları hoparlör ayarlarındaki 16 bit ayarını 24 bit ile değiştirmemizi söylüyordu. Bütün bit değerlerini denedim fakat hiçbir şekilde çözüme kavuşmadı. Grafik ayarlarını bayağı kurcaladım. NVIDIA'nın yeni teknolojisi olan görüntü ölçeklendirmeyi denedim, yine değişen bir şey olmadı... Sorun düşük FPS değil aslında drop yiyor sürekli. Sonra aklıma bir şey geldi. Geçenlerde Android emulator yüklemek zorunda kalmıştım o yüzden sanallaştırmayı aktif etmiştim. BIOS girip AMD olanlar için Svm'yi kapalı hale getirdim. Oyunu tekrardan açınca sorun ortadan kalktı. Bu çözümü buraya not alıyorum ki hem ben unutmayayım hem de benimle bu sorunu yaşayan olursa kolayca Türkçe bir şekilde çözümüne ulaşsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı