i3 12100F Arc A750 düşük FPS

Hocam Valorant'ta falan da en düşükte 300-450 alıyordum bazen 200e falan düşüyordu ama YouTube'dan izliyorum mesela adamla aynı sisteme sahibim benden yüksek FPS alıyor.

Hocam bir sorun olmasında bilgisayarda gerisi pek önemli değil grafikleri falan düşüreceğiz yapacak bir şey yok.
Bilgisayarda bir problem yok ve Valorant FPS'iniz normal. Biraz ağır oyunlarda deneyin sistemi.

Ram ve ssd farklı olabilir hocam. Ne kadar etki eder tartışılır.
Hiç etki etmez. SSD ve RAM oyuna hiç bir FPS katkısı vermez. RAM belki 2 FPS falan verir.

Arc A750 henüz tam oturmamış bir kart ve çoğu oyunda düşük performans verebilir. Dengi zaten RX 6600 ve RTX 3060 ancak sürücü tam oturamadığından bazı oyunlarda sorun yaşıyor. İşlemci ile alakalı bir durum yok. Gayet yeterli bir işlemci ve tek çekirdek performansı iyi bir işlemci.

Hocam Witcher 2 falan oynadım monitörüm 60Hz oldugundan 60a sabit oynuyordum arada dusuyordu hafif bir drop hissediyor gibi oluyordum onun dışında iyi kart bence güncellemelerle düzelir umarım.

Bilgisayarda bir problem yok ve Valorant FPS'iniz normal. Biraz ağır oyunlarda deneyin sistemi.

Hiç etki etmez. SSD ve RAM oyuna hiçbir FPS katkısı vermez. RAM belki 2 FPS falan verir.

PUBG de en yüksek ayarlarda denemiştim 60a sabit oynuyordum arada 50'ye falan düşüyordu.

Hocam Witcher 2 falan oynadım monitörüm 60Hz oldugundan 60a sabit oynuyordum arada dusuyordu hafif bir drop hissediyor gibi oluyordum onun dışında iyi kart bence güncellemelerle düzelir umarım.
Witcher 2 optimizasyon sorunlu bir oyun. RX 6600'de ben de kötü performans alabiliyorum.

Hiç etki etmez. SSD ve RAM oyuna hiç bir FPS katkısı vermez. RAM belki 2 FPS falan verir.
8GB RAM'li laptopta Valorant'ta 140 FPS alırken, 16GB'a yükselttiğimde aldığım FPS 230'lara falan yükseldi. Eğer RAM düşükse ve sonradan yükseltilmişse, bayağı bir fark oluyor.

8 GB RAM'li laptopta Valorant'ta 140 FPS alırken, 16 GB'a yükselttiğimde aldığım FPS 230'lara falan yükseldi. Eğer RAM düşükse ve sonradan yükseltilmişse, bayağı bir fark oluyor.

16 GB RAM'im hocam.

Ben de yükseltmiştim ancak çok bir performans artışı olmamıştı. Düşük sistemlerde fark olabiliyor.

Hocam BIOS sürümüm eski FPS düşmesi yiyorum arada ondan dolayı olur mu veya BIOS'u güncelleyince FPS'im artar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı