İnceleme ARC A770 LE İnceleme

Merhabalar, bugün Arc A770 Aldım ve incelemelerimi sizinle paylaşacağım

1. Kutu :

Kutu içeriği gayet sade ve güzeldi. içinden Sticker, Ekran kartının ışığı için kablo, Evraklar ( kullanım kılavuzu vs.) Ve ekran kartı çıkıyor
2fdd3283-4ea1-48ba-8236-774d9f67a2e3.jpg

2. Malzeme kalitesi :

Açıkçası malzemesi beklediğimden çok daha iyi çıktı. Kaliteli hissiyatı veriyor. Yani ben beğendim.

Bildiğiniz gibi 16GB bir VRam desteği sunuyor ve bu çok büyük bir avantaj.

2.5 - Sıcaklık

RTX Açıkken oyun oynadığımda 73 Derecenin üstünü görmedi, yani soğutması baya başarılı.
60 derecelerde dolaşıyor. Boştayken ise 60 derecelerde.
1694174864815.png

3. Tasarım

Tasarımı çok güzel. Işıklandırmaı çok başarılı. Uygulamasından ışığını ayarlayabiliyoruz.
1694175052345.png

4. Performans (En önemlisi)

Oynadığım oyunların (Bu tarihteki versiyon)larını i5 10400F + A770 ile test edeceğim.
Not: Sizin FPS'iniz işlemci,soğutma ve oyun sürümlerindeki farklılıklar nedeniyle değişiklik gösterebilir

Benim Testim :

Enlisted Ultra ayarları (XeSS Kapalı) 70-100 FPS
Enlisted Ultra ayarları (XeSS Açık) 90-140 FPS

War Thunder Ultra (XeSS Kapalı) 140 - 180 FPS

Doom Eternal High (XeSS Kapalı) 160 - 220 FPS

Cyberpunk 2077 High (XeSS Kapalı) 60 - 70 FPS

Forza Horizon 5 extreme (XeSS Kapaalı) 70 - 80 FPS

Evet Bugün bir incelememizin de sonuna geldik, umarım sizin için yararlı olmuştur. İyi Günler!

Hayırlı olsun kısa ve öz inceleme. 10000TL'lik fiyatıyla bence şu an şans verilmesi gereken bir kart. Yazılım konusunda ilk çıktığı andan bu yana bayağı iyileşti fakat 6700XT ile arasında çok fiyat farkı yoksa hala 6700XT tercih edilmeli fikrimce.

Güle güle kullanın. Ben Intel ARC ekran kartı serisinin alınmasını tavsiye etmiyorum.
Saolun. Merak ettim de neden tavsiye etmiyorsunuz?

Hayırlı olsun kısa ve öz inceleme. 10000TL'lik fiyatıyla bence şu an şans verilmesi gereken bir kart. Yazılım konusunda ilk çıktığı andan bu yana bayağı iyileşti fakat 6700XT ile arasında çok fiyat farkı yoksa hala 6700XT tercih edilmeli fikrimce.
Öncelikle saolun. Evet Yazılım konusunda hala gelişmesi lazım fakat Intel bu konuyla baya ilgileniyor. 10.000TL 16 VRamli bir kart için çok uygun.

Neden tavsiye etmiyorsunuz?

Evet Yazılım konusunda hala gelişmesi lazım fakat Intel bu konuyla baya ilgileniyor. 10.000TL 16 VRamli bir kart için çok uygun.

Yazılım ve destek konusunda tamamen haklısınız. Fakat A750nin fiyatı rakiplerinin altında olduğu için tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum

Ayrıca ReSizeBar desteğinin çok önemli olduğunu öğrendim Arc serilerinde. %25e kadar performans kaybı yaşanabiliyormuş açılmamışsa.

Boşta 60 derece fazla degilmi yoksa kasadan dolayımı bu sıcaklıklarda.

Geri
Yukarı