Arçelik ANB 573 BIOS Güncelleme (Compal JFW01)

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arçelik ANB 573 aslında Compal tarafından üretilen bir bilgisayardır. Bilgisayarın gerçek modeli Compal JFW01'dir.

Ürünle birlikte genelde 1.04 BIOS sürümü gelmektedir. Fakat isterseniz BIOS'u 1.08 sürümüne güncelleyerek cihaza yeni RAM takviyesi yapabilirsiniz. BIOS güncellemeden RAM taktığınızda bilgisayar açılmayabilir.

Adım adım güncelleme:

Öncelikle buradan 1.08 BIOS sürümünü indirin:

WinPhlash.rar

Ardından bir klasöre çıkartın.

Şimdi buradan HP USB Disk Storage Format Tool aracını indirin:

HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 Free

Buradan da Windows 98 DOS Dosyalarını:

Windows 98 System Files Download - EXTREME Overclocking İndirmek için sayfadaki "Primary Download Site" bağlantısına tıklayın.

Şimdi USB belleğinizdeki verileri başka bir yere aktarın ve belleği HP USB Disk Storage Format Tool ile FAT32 dosya sisteminde biçimlendirin. Fakat biçimlendirmeden önce "Create a DOS Startup Disk" seçeneğini seçip, klasöre çıkartmış olduğunuz Windows 98 DOS dosyalarını seçin.

Belleği formatladığınızda içine DOS dosyaları da kopyalanacaktır. Şimdi en başta indirmiş ve klasöre çıkartmış olduğunuz WinPhlash klasörünün içeriğini komple belleğe koyalayın. Belleğin boş olması normaldir.

Artık tek yapmanız gereken bilgisayar açılırken F12 tuşuna basıp listeden USB belleği seçmek. Sonrasında karşınıza DOS ekranı gelecek. Burada 108.BAT yazın ve enter'a basın. BIOS güncelleme işlemi başlayacaktır.

Artık bilgisayarınıza 2 GB'lık RAM'ler dahi takabilirsiniz.

Abicim şimdi burada sen Windows 98'in DOS Dosyalarını indirin demişsin benim pc XP ve bunun için farklı bir dosya indirmem mi lazımm ?

Abı dediklerini yapdim ama;

Windows corporation
C:\

Gibi bir seyler çıktı, ne yapayım? Lutfen yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı